Powstaje gra planszowa o gminie. Szlakiem Woja Żuka II

{module do-reklamy-intertekst|none}Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, oddział w Chwaszczynie zakończyło tegoroczny etap projektu pn. „Szlakiem Woja Żuka II„. Opracowana została makieta gry planszowej w oparciu o autorską koncepcję lokalnego produktu turystycznego gminy Żukowo- kontynuacja projektu z roku 2010, który polegał na na wytyczeniu szlaku łączącego najciekawsze turystycznie miesjca w gminie.

 

Kluczem do tego stała się wyimaginowana wędrówka średniowiecznych wojów (rycerzy) z drużyny kaszubskiego księcia Wisława po terenie współczesnej gminy Żukowo. Szlak zaznaczony został na mapie, która jest punktem wyjścia do stworzenia gry planszowej promującej produkt turystyczny.

 

Zweryfikowano miejsca osobliwe (atrakcyjne) turystycznie dla gminy Żukowo, przeprowadzono próbę w terenie. Z tym zadaniem zmierzył się z powodzeniem członek oddziału naszej organizacji, Henryk Stachurski- doświadczony turysta, organizator wycieczek i rajdów. Stworzona została makieta gry planszowej- to zadanie powierzono autorowi przewodników turystycznych z Gdyni, Jarosławowi Ellwart.

 

Projekt „Szlakiem Woja Żuka II” został dofinansowany przez Burmistrza Gminy Żukowo.

 

Na przyszły rok zaplanowano produkcję gry, która trafi do obrotu masowego, stanie się materiałem promocyjnym gminy. Będzie to tradycyjna gra z pionkami i kostką. Podczas gry zwiedzać będziemy gminę Żukowo. Zatrzymując się na poszczególnych polach zapoznawać będziemy się z ciekawszymi momentami w historii gminy. Pomysłodawca założył, że obok solidnej porcji lokalnej geografii i historii, grający otrzymają również solidną dawkę humoru.

 

Tomasz Fopke

Prezes ZK-P w Chwaszczynie

{module dol-artykulu|none}

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.