Posterunek Policji w Chwaszczynie ? [SONDA]

Dnia 25.02.2016 roku odbyło się spotkanie w Urzędzie Gminy Żukowo, celem stworzenia założeń do tworzonej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Gminie Żukowo i Powiecie Kartuski. Gospodarzem spotkania był Komendant Komisariatu Policji w Żukowie Pan Dawid Knop, który przedstawił dane o zagrożeniach związanych z włamaniami, kradzieżami oraz w ruchu drogowym. Najbardziej zagrożonym i narażonym na niebezpieczeństwa jest teren północnej części gminy Żukowo tj. Chwaszczyno – gdzie po Żukowie mamy najwięcej zdarzeń – (w 2015 – 45 zdarzeń), Banino – (w 2015 – 24 zdarzeń), Tuchom, Pępowo, Miszewo.

zukowo spotkanie2

Jeżeli chodzi o zagrożenia w ruch drogowym, to najwięcej zdarzeń miało miejsce wzdłuż dróg krajowych nr 20 i 7. W związku z tym, że nasza cześć gminy narażona jest na częste zagrożenia, poinformowałem Pana Komendanta, iż złożę wniosek do Komendanta Powiatowego Policji o utworzenie posterunku Policji w Chwaszczynie.

Mamy obiekt w centrum Naszej Miejscowości, który od 2 lat stoi pusty i niszczeje. Budynek ten, w którym kiedyś mieściła się gmina, a ostatnio przedszkole wpisany jest do rejestru zabytków. Obecny wiceszef MSWiA Pan Jarosław Zieliński zapowiedział zmiany w funkcjonowaniu Policji, które będą polegać na tworzeniu nowych posterunków policji w małych miejscowościach. Uważam, że mamy odpowiedni „klimat” do utworzenia Posterunku Policji w Chwaszczynie.

Chciałbym zapytać za pośrednictwem portalu www.chwaszczyno.pl, Mieszkańców Naszej Miejscowości, co sądzą o tym projekcie?,

Sonda:

{advpoll id=’1′ view_result=’0′ width=’0′ position=’center’}

 

tekst i zdjęcia: Radny Powiatu Kartuskiego Piotr Fikus

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.