Postępy w budowie nowego kościoła w Chwaszczynie [foto]

 

W minioną niedzielę parafianie z Chwaszczyna mogli zobaczyć, jak postępują prace w budowie nowego kościoła. Świątynia z zewnątrz jest prawie w całości gotowa. W środku trwają jedne z najważniejszych prac, dotyczących funkcjonalności kościoła.

 

Z biuletynu parafialnego:

 

Nowy kościół jest w środku prawie cały wytynkowany. Prace wykończeniowe trwają jeszcze na klatce schodowej wieży. Obecnie montowane są urządzenia wentylacyjne. Te procesy udało się przeprowadzić szybciej, niż było to zaplanowane. Urządzenia wentylacyjne są w dużej mierze sponsorowane przez wykonawcę – naszego parafianina. W październiku planowane jest podwyższenie prezbiterium, ocieplenie sufitu i ścian bocznych oraz założenie płyt akustycznych.

 

Zapraszamy do zapoznania się z małą galerią zdjęć. Zdjęcia wykonał i udostępnił nam Jacek Kalkowski.

 

{gallery}Budowa-kosciola-w-Chwaszczynie-10-2015{/gallery}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.