Ponad tysiąc osób na koncercie Arki Noego w kościele w Chwaszczynie!

Niedzielne popołudnie grono ludzi z Chwaszczyna i okolic spędziło na koncercie Arki Noego, który odbył się w dużej chwaszczyńskiej świątyni. Dzieciaki z zespołu zachwyciły wszystkich pięknymi głosami i układem choreograficznym.

Mimo, że koncert zaczął się o godz. 16:30, a pół godziny wcześniej można było wejść do kościoła, przed nowobudowaną świątynią dużo wcześniej ustawiła się kolejka przed drzwiami – wszyscy z bliska chcieli zobaczyć jeden z najpopularniejszych dziecięcych zespołów chrześcijańskich.

Nowy kościół w Chwaszczynie pękał w szwach – świątynia zgromadziła ponad tysiąc osób. Każdy chciał z bliska zobaczyć młodych i odważnych artystów ewangelizujących nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

arka noego koncert chor male

Tłum ludzi w nowym kościele podczas koncertu Arki Noego / fot. Piotr Chorostian

Przybyłych słuchaczy powitał Marek Rodak, przewodniczący Rady Dzielnicy Wielki Kack oraz ks. Proboszcz Piotr Gruba, gospodarz chwaszczyńskiej parafii.

arka noego 51

Ks. proboszcz Piotr Gruba i przewodniczący Rady Dzielnicy Wielki Kack Marek Rodak

Robert Friedrich, założyciel Arki Noego, gitarzysta, kompozytor i autor większości piosenek, poprowadził cały koncert. Niesamowita charyzma Roberta pociągnęła do wspólnego śpiewu cały kościół wiernych.

arka noego 34

Robert Friedrich prowadził cały koncert Arki Noego / fot. Przemek Formella

Arka Noego zachwyciła – dzieci są niesamowicie uzdolnione wokalnie. Bardzo pewnie wykonywały swoje partie, a pomimo nieregularnych prób doskonale znały aranżacje utworów. Do tego dochodziły choreografie taneczne, wprawdzie tylko w obrębie mikrofonu, to jednak wymagały one nie lada skupienia. Muzyka „in vivo” sekcji dętej i skrzypiec w towarzystwie akordeonu, klawiszy, perkusji, basu i gitar nadawały szczególnego charakteru temu wydarzeniu.

arka noego 22

Instrumentaliści Arki Noego / fot. Przemek Formella

Znane wszystkim „kawałki” Arki Noego porywały do śpiewu cały kościół wiernych. Zabrzmiały najpopularniejsze piosenki o Bożym Narodzeniu oraz pastorałki, a także te najbardziej znane utwory, jak: „Tato” (Nie boję się, gdy ciemno jest), Na drugi brzeg, czy Święty Uśmiechnięty (Taki duży, taki mały).

arka noego 29

Arka Noego podczas występu / fot. Przemek Formella

Koncert Arki Noego w chwaszczyńskim kościele był niezwykłym wydarzeniem, który wymagał wielu przygotowań. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Rada Dzielnicy Wielki Kack, Ruch Światło-Życie i Gustowne Wesele.

Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć autorstwa Przemka Formelli!

 

{gallery}arka-noego-chwaszczyno-koncert-2017{/gallery}

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.