Podsumowanie weekendowych zmagań KS Gokken na ostatnim turnieju w sezonie

W dniach 3-4 czerwca Żukowo gościło karateków z Polski oraz Europy (Rosja oraz Czechy). KS Gokken został organizatorem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików strefy A, gdzie zjechały się kluby z województw zachodniopomorskiego, pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

105 zawodników z 14 klubów walczyło o klasę Mistrzowską, dzięki czemu dzieci mogą ubiegać się o stypendia sportowe. Zawody te są zakwalifikowane do współzawodnictwa dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo i nadzorowane przez Departament Sportu Wyczynowego Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jest to najważniejsza impreza dla młodzików z całej Północnej Polski.

Nasz klub uplasował się na 3 miejscu, zdobywając 2 złota, 1 srebro oraz 2 brązy.

WYNIKI I KLASYFIKACJA

 

Oprócz tego odbył się doroczny turniej Gokken Cup Żukowo – turniej rankingowy Pomorskiej Ligi Karate. Zgłoszonych zostało 350 zawodników z 17 klubów z Polski, Rosji oraz Czech.

gokken podsumowanie sezonu 2017 3

fot. nadesłane / Ekipa Gokken

Turniej został podzielony na dwa dni, od kategorii młodzika (12-13lat) w sobotę oraz poniżej 11 lat w niedzielę.

Nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania, wygrywając klasyfikację generalną. Zdobyli aż 33 złote medale, 45 srebrnych oraz 68 brązowych.

gokken podsumowanie sezonu 2017 4

fot. nadesłane / Ekipa Gokken

Dziękujemy bardzo za pomoc w dofinansowaniu turnieju przez Gminę Żukowo. Dziękujemy naszym zawodnikom oraz ich rodzicom za pomoc. Bez was nie dalibyśmy rady.

Wyniki Gokken Cup Żukowo

 

Ekipa Gokken

gokken podsumowanie sezonu 2017 1

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.