Podsumowanie akcji zbierania przydrożnych śmieci

 


{module do-reklamy-intertekst|none}

W minioną sobotę – 18 maja – pomimo plażowej pogody, ponad dwadzieścioro Mieszkańców ul. Rewerenda i Polnej w Chwaszczynie, spotkało się aby wspólnie pozbierać przydrożne śmieci w obrębie ul. Rewerenda, Polna, Zbożowa i Dąbrówki – łącznie blisko 8 km trasy. Szczególnie cieszy fakt, że zaangażowały się całe rodziny oraz osoby, które w naszej akcji wzięły udział po raz pierwszy. Poza spodziewanymi butelkami, opakowaniami i puszkami zebrano pokaźna ilość plastikowych części samochodowych porzuconych w lesie. Te ostatnie znaleziska szczególne zirytowały, co przekonało nas, że publiczny monitoring należy szybciej rozbudowywać. Cała akcja trwała blisko cztery godziny i skutkowała ponad 50 workami śmieci i wszelkiego rodzaju śmieciami gabarytowymi.


Nie byłoby tego efektu, gdyby nie zaangażowanie wielu osób. Szczególne podziękowania kieruję w stronę Joanny Gutowskiej za koordynowanie akcji od samego początku. Podziękowania należą się również Wojtkowi Freiberg, który udostępnił samochód do zwózki worków. Dziękuję wszystkim uczestnikom naszej wspólnej akcji, w tym członkom Komitetu za 100% frekwencji! Osobne podziękowania składam Pani Mariannie z ul. Rewerenda oraz Panu Przemkowi z ul. Polnej za promocje naszej akcji i aktywny w niej udział. Podziękowania należą się również Panu Grzegorzowi Rekowi z UG Żukowo za przekazanie worków.


Jako Komitet Mieszkańców oddajemy północno-zachodnią część Chwaszczyna wysprzątaną i mamy nadzieję, że wraz z 1 lipca br. (zmiany gospodarowaniem odpadami) takie akcje będą już zbyteczne albo co najwyżej symboliczne…


Z pozdrowieniami,

Jacek Fopke

Przewodniczący Komitetu

Zdjęcia autorstwa Damiana Gutowskiego.


979


978{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.