Podsumowanie akcji sprzątania Chwaszczyna

 

 

Jak co roku w Chwaszczynie została zorganizowana akcja sprzątania naszej miejscowości.

 

W Centrum Podzieliliśmy się na kilka grup, każda z nich była odpowiedzialna za sprzątanie wyznaczonego terenu. Poszliśmy w cztery strony świata. Akcja przebiegła sprawnie i zebraliśmy o wiele mniej śmieci niż w latach ubiegłych. Przyszło jak zwykle sporo osób. Pomagali też panowie z rejonu Leśnej i odklejali naklejki ze słupów w okolicy ronda. 

Na Polnej i Rewerenda przydrożne śmieci zbierano po raz szósty. To co cieszy najbardziej to udział dzieci, których z roku na rok przybywa! Z całą pewnością śmieci jest mniej niż w poprzednich akcjach, ale wspólne spotkanie cały czas jest tak samo cenne.

Na Czarnych Błotach nowa jakość. Brakuje śmieci do sprzątania. Co my będziemy zbierać za rok?

Lisie Błota W tym miejscu należą się podziękowania mieszkańcom Lisiej, Dobrzewińskiej, Tuchomskiej, Prusa i Ceynowy za liczny udział w akcji. Dzięki licznemu gronu aktywnych mieszkańców w tym roku o 100 % wzrosła liczba osób biorących udział w akcji z 2 do 4. Czterem osobom w ciągu godziny udało się zebrać siedem 160 litrowych worków odpadów oraz odnaleźć porzuconą przez kogoś pufę. Mamy nadzieję, że zguba trafi wkrótce do właściciela.

W ramach wiosennego sprzątnia Chwaszczyna na Osiedlu Józefin padł rekord frekwencji – 21 osób. Na ten fakt wpłyneła nie tylko piękna pogoda, ale coraz większa świadomość , że czystość wokół świadczy o naszej kulturze.

Jak zwykle było dużo dobrego humoru i towarzyszyła wszystkim wesoła atmosfera. Pewnie wszyscy już myśleli o smaku pysznych kiełbasek na wieczornym ognisku, bo jak zwykle po akcji sprzątania wieczorem zaplanowane było wspólne biesiadowanie. 

Dziękujemy wszystkim za przybycie i poważne potraktowanie tematu. Mamy nadzieję, że z roku na rok śmieci będzie mniej, a to również za sprawą przybywających koszy i dobrej współpracy z gminą, GDDKiA i osobami odpowiedzialnymi za utrzymanie ładu i porządku w Chwaszczynie.

 

Przedstawiciele Sołectwa Chwaszczyno

 

{unitegallery duze2 catid=18}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.