Podróż samolotem- o czym warto pamiętać przed pierwszym lotem?

Autor: nadesłane

Podróżowanie jest teraz naprawdę proste. Dzięki tanim liniom lotniczym można odwiedzić nawet najdalsze zakątki świata za symboliczne kwoty. Cieszy fakt, że coraz więcej osób decyduje się poznawać i zwiedzać malownicze miejsca na Ziemi. Wiadomo jednak, że pierwsza podróż samolotem może być dla podróżnych stresująca, dlatego warto wcześniej sprawdzić, jak się do niej przygotować. 

Bilety- szukanie tanich możliwości podróży

Oczywiście pierwszym krokiem w planowaniu podróży jest zakup biletów do konkretnego miejsca. Jeśli decydujemy się na skorzystanie z usług tanich linii lotniczych, musimy wykazać się cierpliwością i sprytem. Atrakcyjna oferta może pojawić się w każdej chwili, dlatego warto sprawdzać strony przewoźników nawet kilka razy dziennie. Warto pamiętać, że cena biletu często nie zawiera opłat za dodatkowe opcje. Do kwoty należy doliczyć ewentualne ubezpieczenie, opłatę za bagaż czy konkretne miejsce w samolocie. Dobrym pomysłem jest także dokonanie odprawy online, która jest bezpłatna. Za odprawę na lotnisku przed wylotem należy dodatkowo zapłacić.  

Strzeżony parking przy lotnisku

Mogłoby się wydawać, że sam dojazd na lotnisko nie jest ważnym elementem w planowaniu podróży. Okazuje się jednak, że dotarcie pod terminal również może być stresujące dla osób wybierających się w podniebną podróż po raz pierwszy. Najwygodniejszym sposobem dojazdu jest skorzystanie z własnego samochodu. Obecnie niemal przy każdym lotnisku znajduje się strzeżony parking. Przykładem może być choćby https://modlinparking.pl/dojazd/. Miejsca postojowe są numerowane i można je zarezerwować online. Parking jest monitorowany całą dobę 7 dni w tygodniu. Właściciele miejsc postojowych proponują podróżnym abonamenty w bardzo atrakcyjnych cenach, a parking przy lotnisku jest tańszy niż ten znajdujący się na lotnisku, co można zobaczyć, odwiedzając zakładkę parking Modlin cennik. Nie da się ukryć, że pozostawienie własnego pojazdu na parkingu ma wiele korzyści. Przede wszystkim, samochód jest od razu pod ręką. Po powrocie z podróży nie trzeba dzwonić po taksówkę albo szukać współdzielonego samochodu. Oczywiście alternatywą jest dojazd na lotnisko taryfą lub komunikacją miejską. Przyjazd własnych samochodem jest jednak najbardziej komfortowy. 

Bagaż podręczny- wymogi

Szykując się do pierwszej podróży samolotem, należy pamiętać o prawidłowym przygotowaniu bagażu podręcznego. Walizka musi mieć odpowiednie wymiary i zapakowana, nie może przekroczyć określonej wagi, najczęściej 10 kg. Płynne kosmetyki muszą znaleźć się w specjalnych 100 ml buteleczkach, a jeden pasażer może przewozić łącznie maksymalnie litr płynu. Wszystkie takie produkty należy zapakować razem do plastikowej kosmetyczki. W bagażu nie mogą znaleźć się określone w regulaminach przewoźników produkty np. fajerwerki, broń, określone leki. Warto sprawdzić spis podczas przygotowywania bagażu podręcznego.  

Na lotnisko należy przybyć najlepiej godzinę, dwie wcześniej, by spokojnie przejść kontrolę i odprawę bagażową. Jeśli odprawimy się online, procedura na lotnisku będzie krótsza.     

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.