Pływanie na byle czym 3

 

W tym roku na plaży przy „Dworku Oleńka” w Tuchomku pojawiły się rzesze ludzi. A wszystko za sprawą kolejnej edycji „Pływania na byle czym”. Pogoda dopisała, a i pomysły były rozmaite. W szranki stanęło 6 ekip. W programie imprezy były także liczne konkursy i nagrody, a także kolejne spotkanie piłkarskie KGW Tuchom vs. KGW Miszewo.

 

W tym roku do rywalizacji o tytuł najlepszej jednostki pływającej „na byle czym” stanęło 6 ekip. Pomysły były bardzo różne, a najlepszą jednostkę wybierało jury w składzie:

 

przewodnicząca:

Celina Wilk

 

członkowie:

Roszkowski Mikołaj – Straż Pożarna,

Longina Templin – dziennikarz,

Piotr Pospieszny – właściciel Dworku Oleńka,

była sołtys Borkowa – Irena Naczk.

 

Tak przedstawia się klasyfikacja:

I miejsce – „Wasi Czarni Bracia” – 28pkt
II miejsce – „Kaszebszci Harlej” – 26pkt
III miejsce – „Miszewsko Szalupa” – 19pkt
IV miejsce – „Tuchomska Kolej Metropolitarna”
V miejsce – „Nicolodion”
VI miejsce – „Śpiochy na wodzie”

 

DSC 0269

 

Na wszystkich uczestników czekały nagrody pieniężne oraz puchary. Po wręczeniu wygranych na wodzie odbyły się pokazy „Fly Water”, po których chętni śmiałkowie mogli spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Wyglądało to bardzo efektownie.

 

DSC 0182

 

W tym roku na plaże przybyły tłumy widzów, którzy po wodnych pokazach mogli zmierzyć się w licznych konkursach rodzinnych prowadzonych przez Jacka Miąskowskiego z firmy Dynamic Event.

 

DSC 0306

 

Uśmiechy nie znikały z twarzy i tych małych i tych dużych. Wszyscy chętnie włączali się do zabawy. Każdy dla siebie znalazł jakąś konkurencję – można było pokazać swoje zdolności kulinarne, plastyczne, muzyczne, ale najwięcej było tych sportowych, które niosły za sobą dużo emocji.

 

Tradycyjnie rozegrany został mecz pomiędzy paniami z KGW Tuchom i KGW Miszewo. Panie dzielnie walczyły już od pierwszego gwizdka. W pierwszej połowie wpadło aż 5 bramek. Biorąc pod uwagę to, że każda połowa trwała 10 minut, był to niezły wynik.

 

DSC 0570

 

Ostatecznie wygrało KGW Miszewo z wynikiem 4:2. Mecz rozgrywany był o Puchar Burmistrza Gminy Żukowa. Wg burmistrza obie drużyny zasłużyły na zwycięstwo, dlatego każda z nich otrzymała puchar. Dodatkową nagrodą był 5 litrowy „napój energetyczny” ufundowany również dla dwóch drużyn przez Radnego Gminnego z Tuchomia Stanisława Groth.

 

DSC 0626

 

Na dzieci oprócz licznych zabaw i konkurencji sportowych czekały także dmuchańce i słodkości. O apetyty dorosłych dbały panie z kół gospodyń i Dworek Oleńka. Nad bezpieczeństwem pływających na wodzie czuwała Straż Pożarna z Goręczyna, a Straż Pożarna z Miszewa dbała o porządek przy parkingach. Zgromadzeni mogli również skorzystać z nauki udzielania pierwszej pomocy, którą prowadziła Straż Pożarna z Chwaszczyna.

 

DSC 0749

 

Organizatorzy składają gorące podziękowania wszystkim sponsorom, dzięki którym mogła odbyć sie już kolejna edycja „Pływania na byle czym”.

 

Składamy podziękowania:
– Straży Pożarnej z Goręczyna, Miszewa i Chwaszczyna,
– Burmistrzowi Gminy Żukowo,
– Radnemu powiatu – Eugeniuszowi Pryczkowskiemu,
– Radom Sołeckim Tuchomia i Miszewa,
– Radnemu Tuchomia Stanisławowi Groth
– KGW Miszewo i Tuchom
– Dworkowi Oleńka
– Firmie Zbych – Bud Zbigniew Kostuch
– Usługom Hydraulicznym Tadeusz Klawikowski
– Firmie Elis Ali Eski
– Firmie Wc Serwis Tuchom
– Bankowi Spółdzielczemu Tczew / o Żukowo
– Firmie Kostbet
– Firmie Rockfin
– Sklepowi spożywczemu Elżbieta i Iwona Wandtke
– Zakładowi stolarskiemu Elżbieta i Roman Walder

 

tekst: Ewa Grot
foto: Ewelina Grot

 

{gallery}plywanie-na-byle-czym-2015{/gallery}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.