Piotr Fikus Wicestarostą Powiatu Kartuskiego

Rada Powiatu Kartuskiego na pierwszej sesji w nowej kadencji wybrała na stanowisko Starosty Kartuskiego Bogdana Łapę. Funkcję Wicestarosty pełnić będzie chwaszczynianin Piotr Fikus, ich kadencja potrwa do 2023 roku.

Piotr Fikus podziękował wszystkim mieszkańcom Powiatu Kartuskiego za zaufanie i oddane głosy. Podziękował Radnym za zaufanie i powierzenie funkcji Wicestarosty Powiatu Kartuskiego.

„Jest to dla mnie największe wyróżnieniem podczas mojej 20 letniej „służby” samorządowca. Jest to również wielki zaszczyt i wyzwanie. Dołożę wszelkich starań, aby nie zawieść zaufania moich Wyborców i Radnych, którzy dzisiaj zagłosowali na moją kandydaturę” napisał na swoim profilu społecznościowym Piotr Fikus.

piotr fikus wicestarosta 4
Na zdjęciu nowy Starosta Bogdan Łapa oraz Wicestarosta Piort Fikus

Serdecznie gratulujemy naszemu mieszkańcowi tak zaszczytnej funkcji w Powiecie Kartuskim i życzymy mu powodzenia i realizacji zamierzonych celów.

W prezydium rady powiatu znaleźli się:

Mieczysław Woźniak – przewodniczący oraz dwaj wiceprzewodniczący: Eugeniusz Pryczkowski i Mirosław Szutenberg. Zawiązano także koalicję, w skład której weszli radni z klubów: PiS, Porozumienie Samorządowe dla Kaszub, Samorządne Kaszuby – Nasze Sprawy
Członkami  Zarządu Powiatu Kartuskiego zostali Iwona Formela, Andrzej Lejk, Janina Kwiecień. Iwona Formela została etatowym członkiem zarządu i będzie odpowiadać za sprawy związane ze strategią.
Wybrano przewodniczących ośmiu komisji Rady Powiatu Kartuskiego:
Komisja Rewizyjna – Stanisław Dudek
Komisja do spraw  Budżetu i Gospodarki – Mirosław Żeromski
Komisja do spraw Edukacji, Kultury, Turystyki i Sportu – Jacek Miąskowski
Komisja do spraw Ochrony Zdrowia i Opieki Społecznej – Jerzy Ropel
Komisja do spraw Rolnictwa i Ochrony Środowiska – Andrzej Potrac
Komisja do spraw Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego – Edmund Kwidziński
Komisja  do spraw Strategii i Rozwoju  – Paweł Kowalewski
Komisja do spraw skarg, wniosków i petycji – Andrzej Bystron.
Delegowano też radnych powiatu do Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego – w jej skład weszli: starosta jako przewodniczący komisji oraz Ryszard Pek i Piotr Zengerski

 

piotr fikus wicestarosta 1

fot. źródło https://www.facebook.com/PiotrFikusSamorzadowiec/

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.