Pierwszy przewodnik kulinarny gminy Żukowo

 

 {module do-reklamy-intertekst|none}

Światło dzienne ujrzał informator „Żukowskie jadło„, przewodnik po gościńcach (obiektach gastronomicznych) gminy Żukowo. Publikację przygotowano z inicjatywy Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, oddziału w Chwaszczynie, który na ten cel pozyskał m.in. dotację Burmistrza Gminy Żukowo na realizację zadań z zadania z zakresu turystyki. Na kartach „Żukowskiego jadła” znajdziemy 24 obiekty umiejscowione w 11 miejscowościach gminy.

 

Dokonano szczegółowej inwentaryzacji lokali gastronomicznych na terenie gminy Żukowo. Zebrano informacje, przeanalizowano menu, dokonano degustacji wybranych potraw. Sporządzono dokumentację fotograficzną. Te zadania zlecono panu Jarosławowi Ellwartowi, który specjalizuje się w branży turystycznej, jest autorem przewodników i wydawcą oraz… smakoszem kuchni regionalnej. Przygotowanie zebranego materiału i jego druk odbyło się w firmie „Region” z Gdyni.

 

Przewodnik- informator przedstawia najlepsze jadłodajnie z terenu gminy Żukowo, dostępne dla turystów i mieszkańców. Opis poszczególnych punktów zawiera piktogramy obrazujące: możliwość skorzystania z tarasu, ogródka, płacenia kartą, parkingu, placu zabaw oraz dostępności dla zwierząt, w tym psów.

Obok nazwy przybytku, krótkiego opisu i danych teleadresowych, internetowych znajdziemy także zdjęcia, mapkę dojazdu, godziny otwarcia, charakterystykę menu, specjalności kuchni, regionalnych dań i dostępne formy rekreacji około-obiektowej. Publikacja stanowi nieodpłatny materiał promocyjny gminy Żukowo.

Dostępna już niebawem w opisywanych jadłodajniach, Urzędzie Gminy Żukowo oraz w formacie pdf.- przesyłana jest na życzenie zainteresowanych.

Tomasz Fopke

Prezes ZK-P o. Chwaszczyno

zukowskie-jadlo1

 

{module dol-artykulu|none}

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.