Oświetlenie ogrodu – jakie lampy wybrać, aby stworzyć wyjątkową atmosferę?

Autor: nadesłane

Lampy ogrodowe mają różne zastosowania i funkcje: od praktycznych, przez użytkowe, po estetyczne. Mogą zwiększać bezpieczeństwo wokół posesji i w ogrodzie, oświetlać podjazd do garażu czy schody lub być elementem dekoracyjnym. Jedną z istotnych ról oświetlenia ogrodowego jest budowanie nastroju i klimatu miejsca. Jakie lampy do ogrodu się do tego nadają?

Szukając oświetlenia ogrodowego, które dopełni charakter Twojego ogrodu i przydomowej posesji, wybieraj lampy ogrodowe z rozproszonym źródłem światła i w ciepłej barwie. Wśród dostępnego na rynku oświetlenia zewnętrznego jest wiele produktów, które mają takie parametry. Porównując modele, zwracaj w pierwszej kolejności uwagę na takie dane techniczne jak: moc, strumień świetlny, temperatura barwowa. Masz do wyboru lampy ogrodowe z różnych materiałów (tj. aluminium, metal, drewno, tworzywa sztuczne) oraz w różnych kształtach i designie. Jakie lampy do ogrodu budują szczególną atmosferę i spełniają funkcje estetyczne? 

  • Lampy wiszące. Wiszące lampy, które zdobią taras, ogrodowe altany, balkon, domowe ganki i werandy, łączą w sobie funkcjonalność i wysokie walory estetyczne. Najczęściej w tych miejscach gromadzą się domownicy i goście. W ciepłe dni i noce możesz zjeść kolację na tarasie czy obchodzić uroczystości na ogrodowej werandzie. Przy takich okazjach i w takich miejscach nie są potrzebne mocne reflektory kierunkowe czy ostre lampy LED. Wystarczy praktyczne oświetlenie strategicznych punktów z góry jak grill czy barek i pojedyncze lampy ogrodowe zawieszone nad stołem, czy w pobliżu siedzisk. Wymagają odpowiednio wysokich sufitów, sklepienia lub gałęzi umożliwiającego zawieszenie. Wiszące lampy do ogrodu mogą być wykonane z różnych materiałów i w różnym stylu: od klasycznego, przez romantyczny, w wersjach minimalistycznych czy nawet z nutą egzotyki.
  • Girlandy. Girlandy ogrodowe to szczególne lampy do ogrodu, które dają wiele możliwości aranżacji w przestrzeni przydomowej. Dzięki elastycznym i wytrzymałym przewodom oraz licznym żarówkom możliwe jest wykreowanie szczególnego klimatu i świetlnych iluminacji bez względu na infrastrukturę terenu i otoczenia posesji. Latem za pomocą girland można przyozdobić ogród podczas przyjęcia, a zimną posłużą do wykonania świątecznej dekoracji. Bez względu na to, czy te ozdobne lampy ogrodowe są zawieszone na balkonie, na patio czy w ogrodzie pomiędzy drzewami, są atrakcyjnym, efektownym i wyjątkowo klimatycznym źródłem światła.  
  • Latarnie i słupki. Wolnostojące lampy ogrodowe mogą przybierać przeróżne formy i kształty. W zależności od tego, jakiego rodzaju lampy do ogrodu postawisz wzdłuż alejek czy podjazdu, możesz wykreować klimat od baśniowego po kosmiczny. Geometryczne, minimalistyczne słupki czy kule ogrodowe będą awangardową dekoracją przydomowej przestrzeni. Aluminiowe proste słupki ogrodowe w ciemnych barwach dodadzą działce charakteru i elegancji. Te najbardziej klasyczne, imitujące stare latarnie, będą wprowadzały do ogrodu nostalgiczny klimat i tęsknotę za minionymi epokami. Jeśli zależy Ci na wykreowaniu nowoczesnej, a jednocześnie ekologicznej przestrzeni postaw na lampy do ogrodu z takich materiałów jak: drewno  czy recyklingowe tworzywa sztuczne. Drewniane lampy do ogrodu mają najczęściej nowoczesne wzornictwo i łączą w sobie surowce pochodzące z natury i zdobycze techniki — takie lampy będą naturalnymi przedłużeniem domu o postępowym charakterze, tworzonym z troską o środowisko. Oprawa słupkowa z wysokiej jakości aluminium lub stylizowanych metali o skandynawskim wzornictwie wykreuje w Twoim otoczeniu postindustrialny klimat nadmorskiej miejscowości.

Źródło: https://unilight.com.pl/lampy-ogrodowe

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.