Oświadczenie Piotra Fikusa.

 

 

OŚWIADCZENIE

 

W związku z pojawiającymi się różnymi głosami w sprawie poparcia jakiego udzielił Komitet Wyborczy Stowarzyszenie „Samorządność” w II turze wyborów na Burmistrza Gminy Żukowo Panu Jerzemu Żurawiczowi pragnę oświadczyć co następuje:

 

  •  W pierwszej kolejności chcę jeszcze raz serdecznie podziękować tym wszystkim mieszkańcom Gminy Żukowo, którzy zaufali mi oddając na mnie swój głos w wyborach samorządowych, a w szczególności tyczy się to mieszkańców mojego rodzinnego Chwaszczyna i sąsiedzkiego Tuchomia.

  • • Startowałem w tej kampanii wyborczej po to, aby pokazać, że nasza polityka samorządowa może być pozytywnie nastawiona na zachodzące zmiany, że można ze sobą rozmawiać i dyskutować zachowując szacunek i dbając o godność przeciwnika politycznego a zarazem drugiego człowieka. Że możemy toczyć spory nie między sobą, ale o konkretne sprawy ważne dla każdego mieszkańca Gminy Żukowo.
    W naszym programie wyborczym pokazywałem co jest dzisiaj dla nas wszystkich najważniejsze, a mianowicie: edukacja, budowa przedszkoli, żłobków, kompleksowa rozbudowa infrastruktury kanalizacyjnej i drogowej.

  •  Jako Komitet Wyborczy Stowarzyszenie „Samorządność”, w zamian za poparcie otrzymaliśmy ze strony Burmistrza Pana Jerzego Żurawicza zapewnienie realizacji naszego programu wyborczego, dzięki czemu będziemy mieli możliwość spełnienia obietnic wyborczych, które składaliśmy Mieszkańcom Gminy podczas przedwyborczych spotkań. Decyzję taką podjęliśmy, gdyż uważamy, iż należy kontynuować rozpoczęte inwestycje jak również doprowadzić do realizacji te, które są już w planach. W latach 2014-2020 Gmina Żukowo będzie miała możliwość skorzystania z wielu środków finansowych pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Spójności.
    Jako gwarancję realizacji naszych założeń otrzymałem propozycję objęcia stanowiska Wiceburmistrza Gminy Żukowo z nadzorem nad referatami komunalnymi, które są dla nas najbardziej istotne, gdyż dotyczą inwestycji w Gminie.

  •  Ze strony Komitetu Wyborczego Pana Wojciecha Kankowskiego, mimo przeprowadzonych wzajemnych rozmów nie otrzymaliśmy, żadnej propozycji nawiązania współpracy, która umożliwiłaby nam realizację naszego programu wyborczego. Pan Wojciech Kankowski w informacji udzielonej „Dziennikowi Bałtyckiemu” (z dnia 21 listopada 2014 r.) zadeklarował, cyt. „że miasto Żukowo będzie miało swojego przedstawiciela w osobie Wiceburmistrza” co w sposób jednoznaczny potwierdza jego plany.

  •  Utwierdziłem się w przekonaniu, że moi wyborcy są świadomymi i odpowiedzialnymi ludźmi, bo dokładnie wiedzą jakiej Gminy potrzebują i to im pozostawiam wybór 30 listopada. Dzisiaj chcę ich prosić tylko o jedno, jestem politykiem młodego pokolenia, wychowałem się w demokratycznym i wolnym kraju, chcę aby nasze społeczeństwo było obywatelskie i wierzę głęboko, że 30 listopada pójdziemy do urn wyborczych. Nieważne jaką decyzję podejmą moi wyborcy, ale bądźmy wszyscy obywatelami i 30 listopada spotkajmy się razem przy urnach i oddajmy głos.

 

 

Z wyrazami szacunku

   Piotr Fikus

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.