Ostatnia sesja Rady Miejskiej w Żukowie w 2015 r. w relacji radnego Jacka Fopke

We wtorek 29 grudnia odbyła się XIX sesja Rady Miejskiej. Podjęliśmy uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy dzierżawy nieruchomości stanowiącej własność Gminy Żukowo (nieruchomości związane z usługami wodno-kanalizacyjnymi), zezwoliliśmy na zmianę harmonogramu wypłaty transz pożyczki z programu PROSUMENT oraz dokonaliśmy Aktualizacji Programu Ochrony Środowiska na lata 2015-2018 dla Gminy Żukowo z perspektywą na lata 2019-2022. Przy okazji raz jeszcze warto zaapelować o nie palenie śmieci w domowych piecach!

Ponadto wysłuchaliśmy sprawozdania Burmistrza z działalności między sesjami. O działalności w mijającym roku sprawozdawali również wszyscy przewodniczący komisji stałych RM. Miałem przyjemność przedstawić sprawozdanie z prac Komisji Budżetowej.

Oto kilka faktów z jej aktywności: odbyliśmy 14 posiedzeń, na których frekwencja była bliska 100%. Na każdy posiedzeniu, poza stałymi punktami sesyjnymi (budżet, wpf), staraliśmy się omawiać istotne kwestie mające skutek finansowy (m.in. inwestycje, funkcjonowanie instytucji samorządowych, zadań zleconych, wpływów opłat i podatków. Wszystkim zaangażowanym w jej prace, w tym członkom: radnemu Mirosławowi Nowak, wiceprzewodniczącemu Albinowi Bychowskiemu, radnemu Stanisławowi Groth oraz radnemu Waldemarowi Dampc, bardzo serdecznie dziękuję. Dziękuję również za aktywność Pani Skarbnik Lucynie Cybuli oraz Burmistrzowi Wojciechowi Kankowskiemu.

Na koniec sesji wysłuchaliśmy licznych wzajemnych podziękowań za tegoroczną pracę oraz w miłej atmosferze życzyliśmy sobie i wszystkim mieszkańcom naszej Gminy wszelkiej pomyślności na Nowy Rok 2016.

 

źródło: facebook.com/JacekFopke

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.