OSP Chwaszczyno. Pracowicie rozpoczęty weekend.

{module do-reklamy-intertekst|none}

 

 

W piątek (25 października 2013r.) o godz. 21:52 chwaszczyńscy ochotnicy ze straży pożarnej zostali zadysponowani do pożaru jednorodzinnego budynku mieszkalnego o konstrukcji drewnianej przy ulicy Wiczlińskiej w Gdyni-Wiczlinie. Z żywiołem walczyło osiem jednostek straży pożarnej. Na szczęście w chwili pożaru nie było nikogo w budynku. Poważnym problemem dla strażaków były znajdujące się w blisko pożaru butle z gazem. Strażacy musieli schłodzić je wszystkie, żeby nie doszło do pożaru.

 

Do zadań strażaków z OSP Chwaszczyno należało dostarczenie wody oraz pomocy przy rozbiórce budynku. W wyniku pożaru budynek spłoną doszczętnie.

Na miejscu:
– zastępy PSP Gdynia
– OSP Wiczlino
– OSP Chwaszczyno
– pogotowie energetyczne

 

Natomiast w sobotę (26 października 2013r.), również późnym wieczorem strażacy zostali zadysponowani do wypadku. Po przybyciu na miejsce akcję prowadziła już jednostka OSP Miszewo oraz zespół ratownictwa medycznego. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały w sumie cztery osoby. Do szpitala w Kartuzach przetransportowano trzy osoby: kierującą samochodem oraz dwójkę dzieci. Obrażenia odniósł również kierowca busa.

 

Przyczyną wypadku było wymuszenie przez kobietę kierującą oplem pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą krajową busowi, w konsekwencji czego wylądowała w rowie. Kobieta włączała się do ruchu z drogi na Warzenko. Sytuacja wydaje się bliźniacza do tej, w której w lipcu tego roku zginął kierowca fiata Punto.

 

Na miejscu:
– OSP Miszewo
– OSP Chwaszczyno
– PSP Kartuzy
– dwie karetki pogotowia
– dwa radiowozy policji
– pomoc drogowa

27-10-2013-osp-chwaszczyno-wypadek2

 

 

27-10-2013-osp-chwaszczyno-wypadek3

 

źródło:
kartuzy.info
ospchwaszczyno.pl
gdynia.naszemiasto.pl

 

{module Autor-Karol-Krefta|none}{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.