Opóźnienia pociągów na bieżąco przez Internet

{module do-reklamy-intertekst|none}Ubiegłoroczna zima zapewne na długo pozostanie w pamięci pasażerom kolei, szczególnie tym, którzy ruszyli w podróż pociągami dalekobieżnymi. W te święta mogą łatwiej zaplanować wyjście na pociąg, bo kolejarze uruchamiają system informacji o bieżących opóźnieniach. Obejmuje on także stacje Szybkiej Kolei Miejskiej.


Strona internetowa infopasazer.intercity.pl przygotowana przez PKP Intercity pokazuje ruch pociągów wszystkich przewoźników, z pominięciem spółki Przewozów Regionalnych. Na stronie widoczne są najbliższe godziny odjazdów i przyjazdów ze stacji początkowej oraz każdej kolejnej, przez którą dany skład przejeżdża. Widnieje także informacja o aktualnych opóźnieniach.


Witryna pozwala również na sprawdzenie opóźnień w ruchu pociągów trójmiejskiej Szybkiej Kolei Miejskiej. W bazie dostępne są stacje, na których zatrzymują się pociągi tego przewoźnika.


System czerpie dane, aktualizowane na bieżąco przez dyżurnych ruchu PKP PLK na całej trasie przejazdu pociągu. Dla stacji, na których pociąg ma planowe zatrzymanie w czasie późniejszym niż bieżąca godzina, system podaje prognozę opóźnienia, która może ulec zmianie – informuje Małgorzata Sitkowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.


Rozwiązanie zostało wprowadzone pilotażowo i bazuje na wcześniejszym systemie obejmującym wyłącznie Dworzec Centralny w Warszawie. Jeżeli strona przypadnie do gustu pasażerom i będzie działać bezproblemowo, taka forma informacji o ruchu pociągów zostanie wprowadzone na stałe.

 

źródło: trojmiasto.pl/Krzysztof Koprowski{module dol-artykulu|none}

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.