Operacja plastyczna górnych i dolnych powiek podczas jednego zabiegu

 

To właśnie wygląd oczu i ich okolic świadczy o naszym wieku. Zmęczone, pozbawione blasku oczy czy liczne zmarszczki na powiekach skutecznie dodają nam lat. Chirurdzy plastyczni zwykli powtarzać, że operacja plastyczna powiek jest jednym z najbardziej spektakularnych zabiegów odmładzających i chyba nie ma w tym ani grama przesady.

Nadmiar zwiotczałej skóry, opadające powieki, charakterystyczne worki pod oczami, będące niczym innym jak uwypuklającym się wraz z wiekiem tłuszczykiem spędzają sen z powiek wielu kobiet. Tylko do pewnego momentu powyższe defekty można ukrywać dobrze dobranym makijażem. Współcześnie na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków mających na celu zahamować procesy starzenia na delikatnej i szczególnie wrażliwej skórze wokół oczu, jednak nie jesteśmy w stanie powstrzymać upływu czasu. Dużą rolę odkrywają tutaj predyspozycje genetyczne i anatomia, bowiem nawet młodzi ludzie borykają się z problemem opadających powiek, co utrudnia prawidłowe widzenie. Wskazaniem do blepharoplastyki, bo tak właśnie nazywa się operacyjna korekcja powiek, są więc nie tylko względy czysto estetyczne, ale również zdrowotne (artykuł na temat operacji powiek tutaj )

Przebieg operacji plastycznej górnych i dolnych powiek

Międzynarodowe Towarzystwo Chirurgii Plastycznej i Estetycznej przygotowało listę najczęściej wykonywanych zabiegów estetycznych na świecie. Pierwsze miejsce od wielu lat okupuje liposukcja (czyli odsysanie tłuszczu), na drugim miejscu uplasowała się operacja powiększenia piersi. Na podium znalazła się również blepharoplastyka – operacja plastyczna powiek. Nic dziwnego, bowiem plastyka powiek pozwala poprawić ich wygląd, a co za tym idzie – odmłodzić całą twarz, gdyż wygląd okolic oczu ma kolosalne znaczenie dla naszego wizerunku.

Zabieg korekcji powiek może dotyczyć powiek górnych, dolnych lub obu jednocześnie. Skupmy się na operacji powiek górnych i dolnych podczas jednego zabiegu. Lekarze przyznają, że wiele pacjentek decyduje się właśnie na taką opcję, gdyż efekty są najbardziej zadowalające. Operacji poddają się zarówno osoby młode, u których opadające powieki wynikają z budowy anatomicznej, jak i pacjenci z wyraźnie zaznaczonymi objawami procesu starzenia się skóry. „Jedną z ostatnio operowanych przez nas pacjentek była kobieta, która w ten sposób chciała przygotować się do obchodów 50. rocznicy swojego ślubu” – dzieli się swoimi doświadczeniami w rozmowie z portalem Wirtualna Polska dr n. med. Dorota Żukowska, specjalista chirurgii plastycznej.

Zabieg zazwyczaj wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a u szczególnie wrażliwych pacjentów zaleca się znieczulenie krótkotrwałe dożylne. Cięcie na powiece górnej prowadzi się w fałdzie powieki, dzięki czemu blizna po operacji jest niewidoczna przy otwartym oku. Na dolnej powiece lekarz poprowadzi cięcie tuż pod rzęsami. „Sama operacja nie polega jedynie na wycięciu nadmiaru skóry. Podstawę stanowi korekta elementów budujących powiekę, czyli powięzi, mięśni, przepuklin tłuszczowych i tarczki” – wyjaśnia doktor Żukowska. Lekarz wycina lub modeluje tłuszczyk oczołodołowy oraz koryguje mięśnia okrężnego oka. Po usunięciu nadmiaru skóry ranę zszywa się, a pacjent w większości przypadków może wrócić do domu jeszcze tego samego dnia.

Plastyka powiek – czy to zabieg dla każdego?

Wskazaniem do zabiegu jest nadmiar skóry na powiekach, opadającej i utrudniającej widzenie, czy tak zwane „worki” pod oczami. Czy jednak operacja plastyczna powiek jest zabiegiem dla każdego? Do zabiegu należy się przygotować i wykluczyć przeciwwskazania. „Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić, czy za takim a nie innym wyglądem powiek nie kryje się przypadkiem jakaś dolegliwość. Choroby tarczycy, schorzenia neurologiczne, stwardnienie rozsiane czy krótkowzroczność mogą powodować zmiany w zewnętrznym wyglądzie powiek” – tłumaczy doktor Żukowska w rozmowie z Wirtualną Polską.

Przeciwwskazaniem do zabiegu są, między innymi, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze czy cukrzyca. Zabiegowi nie mogą się poddać także ciężarne kobiety.{jcomments off}

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.