Odkurzacze workowe i bezworkowe – charakterystyka modeli marki Electrolux

Autor: nadesłane

Nowoczesne odkurzacze powinny być funkcjonalne, ciche, a przede wszystkim skuteczne. Na rynku dostępny jest spory wybór modeli, przez co zakup może być nieco utrudniony. Jednak zestawienie najlepszych modeli zarówno workowych, jak i bezworkowych odkurzaczy powinno ułatwić decyzję. Jaka jest podstawowa różnica między modelami, które oferuje Electrolux i jakie funkcje posiadają?

Electrolux to renomowana marka, która oferuje nowoczesne odkurzacze, ale także inne urządzenia. Co więcej, cieszy się dobrymi opiniami wśród użytkowników. Przed dokonaniem wyboru warto zapoznać się z funkcjami i specyfikacją dostępnych modeli, aby wybrać ten, który najlepiej odpowiada indywidualnym potrzebom. Przygotowaliśmy zestawienie paru modeli, które pomoże w wyborze odkurzacza na miarę oczekiwań najbardziej wymagających użytkowników.

Odkurzacze workowe i bezworkowe – główne różnice

Odkurzacze workowe są bardziej tradycyjnymi odkurzaczami, w których kurz i brud zbierają się w worku, który trzeba regularnie wymieniać. Odkurzacze workowe są zazwyczaj bardziej wydajne i lepiej radzą sobie z odkurzaniem dywanów i wykładzin, ponieważ worki zatrzymują większą ilość drobnoustrojów i pyłów. Worki są łatwe do usunięcia, jednak należy pamiętać o regularnej ich wymianie.

Odkurzacze bezworkowe są bardziej nowoczesnym rozwiązaniem, w którym kurz i brud zbierają się w pojemniku, który wystarczy opróżnić. Mogą być dla niektórych wygodniejsze w użyciu, ponieważ nie trzeba wymieniać worków, ani pamiętać o ich zakupie.

Odkurzacze Electrolux bezworkowe

Odkurzacze Electrolux bezworkowe są alternatywą do tradycyjnych odkurzaczy, jakie znamy. Zapewniają większą filtrację, a przede wszystkim odciążają użytkowników od wymiany worków.

Pure C9

Ten model uważany jest za jeden z najlepszych odkurzaczy bezworkowych na rynku. Charakteryzuje się szczotką ze wbudowanym oświetleniem LED. Takie zastosowanie sprawia, że nawet najmniejszy kurz jest widoczny. Fakt, że C9 jest niezwykle higienicznym modelem, podkreśla aż 7-stopniowy system filtracji. Usuwanie kurzu  nie stanowi dla niego problemu.

C9 to także urządzenie idealnie do dużych powierzchni. Długość przewodu osiąga 12 metrów, przez co bez można odkurzyć parę pokoi, bez jego odłączania. Zastosowane duże kółka dodatkowo ułatwiają sprzątanie. Zwijacz przewodu sprawia, że kabel się nie pląta, a odkurzacz jest łatwy w przechowywaniu. Nowoczesność modelu podkreśla także moc silnika, która może być zdalnie regulowana.

Odkurzacz bezworkowy 600

To model, który charakteryzuje się niezwykłą wydajnością. Mimo pełnego zbiornika zachowuje on niemalże pełną moc pracy. Jest także niezwykle dobrym wyborem dla osób chcących ograniczyć kontakt z kurzem. Zbiornik zaprojektowany został tak, by nawet najmniejsze pyłki nie uwalniały się podczas jego opróżniania. Ważne z perspektywy alergików może być także zastosowanie sześciostopniowego systemu filtracji.

To odkurzacz, który jest niezwykle kompaktowy, dzięki swym rozmiarom zmieści się nawet w najmniejszej przestrzeni. Co więcej, można go przechowywać w każdej płaszczyźnie. Odkurzacz bezworkowy 600 to także ekologiczna opcja. Model został wykonany niemalże w 55 procentach z tworzyw pochodzących z recyklingu.

Odkurzacze workowe

Odkurzacze tradycyjne, czyli workowe dzięki nowym technologią są również niezwykle higieniczne. Po te klasyczne modele wciąż sięgają liczni użytkownicy. Marka Electrolux w ofercie posiada kilka modeli z najnowszej serii pure D9. Każdy oferuje nieco inne zastosowania, a co za tym idzie inne funkcje.

Pure D9

Tradycyjny odkurzacz połączony z najnowocześniejszą technologią. Modele tej serii charakteryzują się dużymi kołami pokrytymi gumą. Takie rozwiązanie ułatwia przejeżdżanie przez różne przeszkody, a tym samym chroni każdy rodzaj podłogi.

W przypadku odkurzaczy workowych ważny jest sposób ich wymiany. Ta seria umożliwi wykonanie tej czynności w higieniczny sposób, dzięki szczelnemu zamknięciu, w który wyposażony jest worek. Kontakt z kurzem ogranicza także rączka będąca częścią odkurzacza. Uchwyt sprawia, że dotykanie worka nie jest konieczne.

Szczotka wielofunkcyjna stanowi równie ważny element odkurzacza. Oprócz niej D9 jest dodatkowo wyposażony w ssawkę 3w1. Końcówka sprawdzi się m.in. jako szczotka tapicerska. Dla tego odkurzacza problemu nie będą stanowiły zakurzone meble tapicerowane, czy głębokie zakamarki. Zajmie się czyszczeniem krawędzi włosiem, w które wyposażona jest szczotka szczelinowa.

Pure D9 Allergy

Model, który tak jak poprzednik wyposażony jest w ModeTechnology. Takie nowoczesne zastosowanie umożliwia rozpoznanie odkurzanej powierzchni. Co więcej, regulacja mocy ssania odbywa się automatycznie. Wszystko by efektywnie dostosować tryb do danego typu podłogi.

Szczotka płaska zastosowana w tym modelu obraca się w zakresie 180°. Ułatwia to odkurzanie nawet w najmniejszych zakamarkach domu. Do odkurzacza dołączona jest końcówka, która sprawdzi się m.in. jako ssawka samochodowa, czy ssawka szczelinowa do trudno dostępnych miejsc.

D9 Allergy tak jak poprzedni model wyposażony jest w hipoalergiczne worki, ale dodatkowo wyróżnia się systemem filtracji, który zatrzymuje zdecydowanie więcej cząsteczek kurzu, osiągając tym samym niemal 100-procentową skuteczność.

Pure D9 Green

Model ten wyróżnia dysza uniwersalna, która świetnie radzi sobie z kurzem na każdym typie nawierzchni. Ta ssawka podłogowa umożliwi dokładne sprzątanie bez nadmiernego wysiłku. Prace ułatwi także dodatkowa szczotka do podłóg twardych, czy rura teleskopowa. Wszystkie te elementy wpływają na komfort, ale i efekty sprzątania.

Jest to dobry odkurzacz także pod względem ekologicznym. Został on wykonany w 70 procentach z materiałów pochodzących z recyklingu, a co więcej spełnia najlepszą klasę energetyczną A+++.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dobrego odkurzacza?

Oprócz wymienionych popularnych modeli odkurzaczy workowych i bezworkowych są jeszcze dostępne te z funkcją odkurzania na sucho, jak i mokro. Dostępny w ofercie Electrolux odkurzacz ręczny Wet&Dry poradzi sobie z rozsypanym jedzeniem, czy rozlaną wodą. Taki model doskonale sprawdzi się w każdym domu.

Dobry odkurzacz wyróżnia także funkcja prania. Inwestując w dobry sprzęt, warto rozejrzeć się za urządzeniami do prania dywanów. Taki odkurzacz wyróżnia ssawka dywanowa bądź przeznaczona do prania mała ssawka, która jest możliwa do dokupienia. W czystości zachowana będzie nie tylko podłoga, ale również fotele, czy kanapy. Niektóre odkurzacze mogą mieć również funkcje m.in. jak suszenie powierzchni twardych.

Ważne przy wyborze odkurzacza są także dodatkowe końcówki, które ułatwiają sprzątanie. Warto zwrócić uwagę, w co wyposażony jest odkurzacz. Urządzenia różnią się rodzajem szczotek, ssawek, czy dysz. W zależności od przeznaczenia ich wybór będzie się różnił. W ofercie jest m.in.: dysza spoin, dysza punktowa, dysza ręczna, czy dysza długa. Również ssawki występują w różnych wersjach. Dostępna jest: ssawka szczelinowa krótka, ssawka okrągła i ssawka ekstrakcyjna. Wybór zależy od docelowego przeznaczenia odkurzacza, a także indywidualnych oczekiwań.

Artykuł powstał w ramach współpracy z marką Electrolux

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.