Od dziś organizacje społeczne i pozarządowe Żukowa mają swoją reprezentację.

 

W dniu 17.12.2013 zawiązała się Rada Organizacji Pozarządowych Gminy Żukowo. ROPGŻ jest ciałem otwartym, niezależnym i opiniotwórczym ale jej głównym zadaniem jest obrona interesów organizacji pozarządowych z terenu gminy Żukowo.

 

Do głównych jej zadań należy m. in.: współdziałanie z organami administracji państwowej i samorządowej oraz innymi instytucjami, wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego poprzez reprezentowanie, wzmacnianie i integrowanie sektora pozarządowego, podejmowanie publicznej dyskusji nad zagadnieniami i problemami społeczeństwa oraz podejmowanie inicjatyw integrujących sektor pozarządowy w gminie.

Przewodniczącym Rady został wybrany Marek Świeczkowski – Prezes Pomorskiej Fundacji Słonecznik, inicjator Wspólnego Zdjęcia Żukowian, organizator pierwszego spotkania Komitetu Organizacyjnego Rady.

W skład Prezydium Rady weszli jako 4 wiceprzewodniczący: Ludwik Breza ,Wojciech Kankowski, Leszek Kulesza, Piotr Fikus.

 

Zebrani w myśl działalności organizacji pozarządowych jako istotnej cechy społeczeństwa demokratycznego, elementu spajającego i aktywizującego społeczność lokalną. Przywołując określoną w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej zasadę pomocniczości umacniającą uprawnienia obywateli i ich wspólnot, uznając jednocześnie za w pełni słuszne i konieczne realizowanie działań na rzecz rozwoju organizacji pozarządowych gminy Żukowo, przedstawiciele sektora inicjatyw obywatelskich tworzą swoją 9 osobową reprezentację, której działania zatwierdzili Regulaminem Rady oraz wybrali 5 osobowe Prezydium, które pełnią swoje funkcje do I Walnego Zgromadzenia planowanego na I kwartał 2014 roku.

 

Rada Organizacji Pozarządowych jest otwarta dla wszystkich organizacji z terenu gminy Żukowo. Wszelkie pytania zgłaszać można do przewodniczącego ROPGŻ Marka Świeczkowskiego: radaopgzukowo@wp.pl.


 

Rada-Organizacji-Pozarzadowych-Gminy-Zukowo2

 

Rada-Organizacji-Pozarzadowych-Gminy-Zukowo3

 

nadesłane: Radosław Cebela

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.