Obchody Dnia Strażaka w Chwaszczynie

 

{module do-reklamy-intertekst|none}

W piątek 10 maja 2013 roku OSP w Chwaszczynie obchodziła Dzień Strażaka, tj. uroczystość św. Floriana, patrona strażaków. Udział w niej wzięli druhowie z tutejszej jednostki, ich rodziny i bliscy, zaproszeni goście oraz inni mieszkańcy naszej miejscowości.


Uroczystość rozpoczęła się przed strażnicą OSP o godz. 16.45 dźwiękiem syreny alarmowej. Następnie jej uczestnicy, prowadzeni przez Naczelnika OSP Tadeusza Dargacza i poczet sztandarowy, udali się do kościoła parafialnego, gdzie ksiądz proboszcz Piotr Gruba wraz z księdzem proboszczem seniorem Czesławem Jakuszem-Gostomskim odprawili uroczystą Mszę Świętą m.in. w intencji uprzednich i obecnych strażaków z naszej jednostki oraz osób wspierających działalność straży pożarnej.


Tuż przed godz. 18.00 wszyscy zgromadzeni udali się do restauracji „Wanoga” w Chwaszczynie, gdzie miejsce miała część galowa obchodów – przemówienie okolicznościowe wygłosił Prezes OSP Ludwik Secke. Trzech strażaków tutejszej jednostki zostało uhonorowanych odznaczeniami strażackimi. Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” odznaczono druha Jana Sampa, Brązowym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” odznaczono druha Alojzego Nadolskiego, zaś Odznakę „Strażak Wzorowy” wręczono druhowi Damianowi Nagórskiemu. Dekoracji dokonał druh Zygfryd Pituła – Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Żukowie. Po zakończeniu części galowej uroczystości, strażacy i zgromadzeni goście zasiedli do wspólnego poczęstunku.


Zarząd OSP w Chwaszczynie po raz kolejny dziękuje druhom naszej jednostki, ich rodzinom i bliskim, jak również wszystkim osobom i instytucjom życzliwym naszej działalności. To dzięki Państwa wsparciu i ofiarności możliwe jest tak skuteczne i nieprzerwane działanie straży pożarnej.


Za pomoc przy organizacji tegorocznego Dnia Strażaka składamy szczególne podziękowania Restauracji „Wanoga” w Chwaszczynie, Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Żukowie, Firmie Pika Sp. z o.o. w Gdańsku, Państwu Wiesławie i Janowi Samp oraz Państwu Elżbiecie i Sławomirowi Kolka.


Kontynuacją uroczystości św. Floriana, patrona strażaków, było uczestnictwo pocztu sztandarowego i delegacji OSP w Chwaszczynie w XIV Strażackiej Pielgrzymce do Matki Boskiej Sianowskiej Królowej Kaszub, mającej miejsce w niedzielę 12 maja 2013 roku. Polecamy Państwu lekturę relacji z tego wydarzenia, zamieszczonych m.in. na stronach internetowych portalu kartuzy.info.


OSP Chwaszczyno


2013-05-10 17-43-44 311


2013-05-10 17-46-29 405

{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.