Obchody 55-lecia nadania Szkole Podstawowej imienia Adama Mickiewicza – relacja nadesłana przez szkołę

 

9 maja 2014 r. w Zespole Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie pod hasłem: Miej cel i wytrwale dąż ku niemu (Adam Mickiewicz) obchodzono 55 – lecie nadanie szkole podstawowej imienia Adama Mickiewicza. Uroczystość poprzedziły liczne działania, których finał miał miejsce 9 maja, m.in. konkursy plastyczne, recytatorskie, multimedialne, historyczne, kulinarne o zasięgu szkolnym i gminnym w większości objęte patronatem Burmistrza Gminy Żukowo Jerzego Żurawicza. Odbyły się także liczne dodatkowe zajęcia z uczniami związane tematycznie z obchodami.

 

 

Uroczystość podsumowującą całoroczne działania rozpoczęła się Mszą św. w Kościele pw. św. Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie. Następnie po przejściu do szkoły dyrektor placówki Robert Zochniak odsłonił tablicę pamiątkową, a proboszcz parafii w Chwaszczynie Piotr Gruba poświęcił ją. W części oficjalnej po powitaniu gości przez dyrektora szkoły głos zabrali: Pomorska Kurator Oświaty Elżbieta Wasilenko, Burmistrz Gminy Żukowo Jerzy Żurawicz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie Adam Okrój, Wicestarosta Powiatu Kartuskiego Bogdan Łapa, Dyrektor Muzeum w Wejherowie Tomasz Fopke, przedstawiciel OKIS – u w Żukowie Urszula Grot, Przewodnicząca KGW w Tuchomiu Barbara Klawikowska. W imieniu dyrektorów szkół Gminy Żukowo wyrazy uznania złożył Jacek Karszny. Imprezę uświetnił swoim wystąpieniem były dyrektor szkoły pan Alojzy Trela, który przybliżył historię nadania Szkole Podstawowej w Chwaszczynie imienia Adama Mickiewicza.

 

Dużym zainteresowaniem cieszyła się część artystyczna przygotowana przez nauczycieli i uczniów szkoły oparta na twórczości patrona wprowadzająca elementy współczesnej percepcji dzieł wieszcza – Adama Mickiewicza. Warto podkreślić czynny udział w tejże części nauczycieli placówki, którzy stanowili niezwykle zdolny chór. Taka konwencja spotkała się z żywiołowym odbiorem uczestników imprezy.

 

Dyrektor szkoły Robert Zochniak składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania uroczystości:

 

1. Burmistrzowi Gminy Żukowo Jerzemu Żurawiczowi

2. Radnemu Powiatowemu Piotrowi Fikusowi

3. Annie i Sławomirowi Bergańskim – Firma EKO-KRUSZ

4. Dorocie i Piotrowi Pundzis – Firma ALEXANDER

5. Barbarze i Piotrowi Pospiesznym – DWOREK „OLEŃKA”

6. Inspektor do spraw promocji gminy i współpracy z mediami Sylwi Kubryńskiej

7. Wicedyrektorom, nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji, uczniom naszej szkoły oraz rodzicom.

 

{gallery}2014/2014-05/55-lecie-szkoly2{/gallery}

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.