O bezpieczeństwie na drogach gminnych sołectwa Chwaszczyno – relacja radnego Jacka Fopke

W ostatnim dniu marca Sołtys Jolanta Wiercińska zorganizowała spotkanie mieszkańców, na którym omówiono kwestie rozwoju monitoringu publicznego, progów drogowych i znaków montowanych na drogach gminnych.

Uczestnikami spotkania był również Pan Jakub Doniec – specjalista Urzędu Gminy ds. organizacji ruchu drogowego oraz Pan Marcin Szulc – specjalista Urzędu Gminy ds. monitoringu publicznego.

spotkaniesoleckie marzec 2

fot. Aleksandra Nosel

Pani Sołtys poinformowała, że w ramach Funduszu Sołeckiego na 2016 zabezpieczono środki na zaprojektowanie i wybudowanie ok. 6 progów spowalniających oraz zakup i montaż 2 kamer monitoringu.

Zebrani dyskutowali nad konkretnymi rozwiązaniami (jaki próg? a może „szykany”) oraz lokalizacjami m.in. ul. Leśna, Sambora, Kaszubska Droga, Derdowskiego, Rewerenda, Szafirowa, Mickiewicza. Generalnie „progi” mają tylu samo zwolenników co przeciwników, dodatkowo wpływ na wybór konkretnego rodzaju progu ma również fakt przejeżdżania autobusu szkolnego.

nowyswiat 650

fot. osowa24.pl

W zakresie kamer monitoringu ustalono, że jedna zostanie zamontowana w okolicy sklepu ABC przy ul. Oliwskiej, zaś druga przy szkole (ul. Mickiewicza). Ponadto rozważona zostanie możliwość przekierowania istniejącej kamery w kierunku obelisku przy rondzie oraz kamery z ul. Węglowej w kierunku ul. Oliwskiej na wysokości centrum handlowego i projektowanego tam przejścia dla pieszych.

spotkaniesoleckie marzec 4

fot. Aleksandra Nosel

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom za aktywność i konstruktywne ustalenia.

 

spotkaniesoleckie marzec 3

fot. Aleksandra Nosel

 

Materiał zamieszczony na profilu FB radnego gminy Żukowo Jacka Fopke.

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.