Nowy wóz dla strażaków i boks garażowy oficjalnie przekazany. [wideo]

 

W piątek oficjalnie przekazano OSP Chwaszczyno niedawno wybudowany boks garażowy oraz nowy wóz strażacki marki ford, który należy do tzw. pojazdów lekkich ratownictwa technicznego.

 

Przekazanie samochodu oraz boksu garażowego poprzedziła msza św. w kościele parafialnym. Na uroczystości był obecny Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach, władze samorządowe oraz mieszkańcy Chwaszczyna i okolic.

 

Nowy wóz dla OSP wyposażony jest m.in. w zestaw medyczny PSPR – 1, umożliwiający podanie poszkodowanemu tlenu a także w środki przeciwoparzeniowe. Dodatkowo nasi druhowie zostali wyposażeni w przyczepę do działań przeciwpowodziowych z 2 pompami szlamowymi.

 

Nasza jednostka ze względu na swoje położenie – skrzyżowanie ważnych dróg – na Tuchom, Wejherowo, Gdynię i Gdańsk, powoduje że strażacy z Chwaszczyna są pierwsi na miejscu zdarzeń i dla nich takie wyposażenie jest niezbędne.

 

Michał Witt

 

Materiał wideo z uroczystości:

 

 {gallery}2014/2014-11/osp-chwaszczyno-nowy-samochod{/gallery}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.