Nowy przewodnik po gminie Zukowo.


Niedawno wyszedł drukiem przewodnik „Zabytki gminy Żukowo” autorstwa Jarosława Ellwart (Wydawnictwo „Region” z Gdyni). Kieszonkowa publikacja zawiera opis zabytków z terenu gminy Żukowo znajdujących się w miejscowościach: Żukowo, Borkowo, Chwaszczyno, Leźno, Pępowo, Przyjaźń, Rutki oraz Tuchomek.

Materiał opatrzony jest zdjęciami, zarówno archiwalnymi jak i specjalnie wykonanymi dla potrzeb wydawnictwa. Jest to pierwsza tego typu publikacja skierowana zarówno do turystów jak też i mieszkańców gminy.


Tekst podany jest po polsku i niemiecku. Przewodnik ukazał się z inicjatywy i na zlecenie Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Chwaszczynie w ramach obchodów 800- lecia Żukowa.


Jego wydanie zostało dofinansowane przez Gminę Żukowo. Najbliższa promocja książki nastąpi 12 sierpnia br. podczas III Festynu Kaszubskiego w Chwaszczynie.


Tomasz Fopke ZK-P Chwaszczyno


przewodnik-gminy-zukowo

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.