Nasi uczniowie na charytatywnym II Mikołajkowym Turnieju RÓWNE SZANSE

Nasi uczniowie na charytatywnym II Mikołajkowym Turnieju RÓWNE SZANSE w Piłce Nożnej Chłopców Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

W dniu 05 grudnia 2015 r. reprezentacja w piłce nożnej chłopców rocznika 2005 i młodszych Zespołu Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie była uczestnikiem II Mikołajkowego Turnieju w Piłce Nożnej Chłopców organizowanego przez Pomorskie Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku pod hasłem: RÓWNE SZANSE. Patronat honorowy nad Turniejem objął Prezydent Miasta Gdańska, Wojewoda Pomorski, Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Święty Mikołaj.

W turnieju brało udział 8 zespołów z następujących szkół: SP 35, SP 77, SP 79, SP 81, SP Chwaszczyno, SP Hel, SP DLS i gospodarz zawodów Pomorskie Hospicjum dla Dzieci.

W skład reprezentacji Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie wchodzili uczniowie klasy sportowej 5A i klasy 3A.


1. Klamrowski Hubert 5A – kapitan zespołu
2. Pospieszny Joachim 5A
3. Stankiewicz Cyprian 5A
4. Szafrański Dominik 5A
5. Kwiatkowski Łukasz 5A
6. Szymański Tymoteusz 3A
7. Stankiewicz Kacper 3A
8. Szafrański Mateusz 3A

Nasi zawodnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i wolą walki, jednak zabrakło strzelonych bramek i odrobiny szczęścia, które pozwoliłyby dostać się do finału. Turniejowi towarzyszyły ogromne emocje i wspaniała mikołajkowa atmosfera. Na trybunach wrzało, gdy toczyła się walka o medale, kibicowała publiczność, obecni rodzice i wszyscy uczestnicy zawodów. W walce o finałowe złoto zagrała reprezentacja Pomorskiego Hospicjum i SP 81 . Żaden z zespół nie osiągnął zwycięstwa w przepisowym czasie i mecz rozstrzygnęły  rzuty karne na korzyść drużyny Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

Nasza szkoła, podobnie jak inni uczestnicy turnieju, ufundowała jednemu z pensjonariuszy Pomorskiego Hospicjum dla dzieci – Grzesiowi paczkę mikołajkową. Dzięki sponsorom udało się nam zgromadzić środki finansowe na taką paczkę mikołajkową, która spełniła marzenia i potrzeby chłopca – ogromnego fana piłki nożnej. Serdeczne podziękowania za pomoc składamy: Sławomirowi Bergańskiemu EKO-KRUSZ S.C., Zbigniewowi Milczarczykowi Hurtownia  Zabawek M&Z oraz Radnemu Powiatowemu Piotrowi Fikusowi.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy tak wspaniałe włączyli się w charytatywną akcję niosącą radość i uśmiech na twarzach innych dzieci.

Źródło: Iwona Wygnał ZPGiSP w Chwaszczynie

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.