Nabożeństwa w okresie Bożego Narodzenia w parafii w Chwaszczynie

W wigilijną noc wkraczamy w Uroczystość Bożego Narodzenia. Nabożeństwa w parafii w Chwaszczynie będą odbywać się wg porządku Mszy Świętych Niedzielnych z małymi wyjątkami. Zachęcamy także do wzięcia udziału w IV Rodzinnym Spotkaniu z Kolędą.

Pierwsza Msza Święta Bożonarodzeniowa – Wigilijna zostanie odprawiona o godz. 22:00 – szczególnie dla dzieci i osób starszych – w małym kościele. Pasterka tradycyjnie odbędzie się o północy w nowym kościele.

W nowym kościele nie będzie zielonych ławek, na czas do 6 stycznia będą wstawione ławy na ok. 250 osób. Kto chce może przyjść na pasterkę ze swoim krzesłem rozkładanym. Msze Święte o godz. 22:00 i 24:00 poprzedzone będą 10-minutowym Nabożeństwem oczekiwania.

Sakrament Chrztu Świętego zostanie udzielony w Pierwsze Święto Bożego Narodzenia – 25.12 i w niedzielę 27.12 o godz. 15:00.

W pierwsze i drugie święto Bożego Narodzenia Msze Święte będą odprawiane według porządku niedzielnego (7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 15:00) – Msze Święte o godz. 10:30 i o godz. 12:00 będą odprawione w nowym kościele.

W pierwszy i drugi dzień świąt nie będzie Mszy Świętej o godz. 19:00. W drugi dzień świąt kolekta przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i inne uczelnie katolickie.

W piątek z racji Uroczystości Bożego Narodzenia postu nie ma.

W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 13:00 do 15:00.

W niedzielę 27 grudnia 2015 r., w uroczystość Świętej Rodziny, po Mszy Świętej o godz. 15:00, zapraszamy wszystkich parafian na „IV Rodzinne Spotkanie z Kolędą”. W trakcie spotkania 6 grup muzycznych zaprezentuje po dwie kolędy w dowolnie wybranej przez siebie aranżacji.

W tym roku wystąpią:
– Rodzina Munch
– Rodzina Fopke
– Rodzina Jażdżewskich, Rodak i Przyjaciele
– Rodzina Makurat
– Rodzina Kaszubska
– Strzelenka i Przyjaciele

Wzorem lat ubiegłych pojawią się także specjalne bonusy. Kolędowanie odbędzie się w nowym kościele.

Opracowanie na podstawie biuletynu parafialnego.

{jcomments on}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.