Msza Święta Posłania w Panamie. Pielgrzymi z Chwaszczyna powoli żegnają się z Ameryką Środkową

Dwa tygodnie temu wylatywali do Panamy. W niedzielę uczestniczyli w Mszy Świętej Posłania, która zakończyła 34. Światowe Dni Młodzieży. Pielgrzymi z Chwaszczyna w czwartek wrócą do Polski.

Owocny czas spotkań z młodzieżą z całego świata zwieńczył pobyt chwaszczyńskich pielgrzymów na kontynencie amerykańskim. Liczne konferencje, nabożeństwa, katechezy i homilie umocniły ich wiarę i nadzieję w to, że pośród trosk i problemów tego świata istnieje także miłość, która jest nieskończona.

O doświadczeniach i przeżyciach z pewnością więcej opowiedzą sami zainteresowani. Dzisiaj przedstawiamy Państwu kolejną relację – tekstową i zdjęciową.

25 stycznia 2019

Piątek rozpoczęliśmy katechezą w kościele pod wezwaniem św. Łukasza. Słowa skierował do Nas tego dnia ks. biskup Jan Piotrowski, ordynariusz kielecki. Poruszany był temat ostatniej części hasła tegorocznego hasła ŚDM: „Niech mi się stanie według słowa Twego.

Panama 25stycznia 23

Tego dnia również uczestniczyliśmy w nabożeństwie drogi krzyżowej z udziałem papieża. Rozważania dotykały problemu akceptacji młodzieży, ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz przyjmowania i akceptacji uchodźców.

26 stycznia 2019

Dzień rozpoczęliśmy Mszą Świętą w parafii pw. św. Łukasza, gdzie wcześniej uczestniczyliśmy w katechezach. Po Eucharystii z udziałem biskupów odbyło się spotkanie z Pierwszą Damą Rzeczpospolitej Polskiej – Panią Agatą Kornhauser-Dudą.

Panama 26stycznia 9

Następnie udaliśmy się na campus św. Jana Pawła II, gdzie odbyło się czuwanie z papieżem Franciszkiem. Medytację rozpoczęliśmy od wygłoszonej przez papieża nauki, w której nawoływał do odrzucenia pustego materializmu i podjęcia odwagi do przemieniania świata.

Tę noc spędziliśmy „pod chmurką” na campusie, by nazajutrz móc uczestniczyć w najważniejszej Mszy Świętej całego naszego wyjazdu.

27 stycznia 2019

Niedzielę rozpoczęliśmy śpiewem o godzinie 6:00, który przygotował nas na Mszę Posłania. Eucharystia rozpoczęła się o godz.: 8:00. W homilii papież Franciszek nawoływał młodych ludzi do życia teraźniejszością. Następca św. Piotra podkreślał, jak ważna jest młodzież i jak wiele możemy zrobić dla świata. Ubogaceni słowami papieża Franciszka zostaliśmy posłani, aby nieść to przesłanie do swojego kraju, środowiska, domu.

Panama 27stycznia 6

 

sponsor partner

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.