Msza Święta Kaszubska w Chwaszczynie w najbliższą niedzielę.

 

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział Chwaszczyno i parafia p.w. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie zapraszają wszystkich sympatyków naszego regionalnego języka na drugą w tym roku Mszę Świętą Kaszubską, która odbędzie się 15 lutego o godz. 15:00. Towarzyszyć będzie zespół wokalny „Kaszubki” z Chwaszczyna.

 

W ponad 10-letniej tradycji Eucharystii z elementami języka kaszubskiego wierni wsłuchują się w Liturgię Słowa i modlitwę powszechną oraz pieśni w rodzimej mowie. Do wspólnej modlitwy służą wydrukowane modlitewniki. Części te przygotowuje zespół lub grupa, która na początku zobligowała się do przygotowania Mszy Świętej Kaszubskiej. Tak jak i w zeszłym miesiącu, tak i w lutym usłyszymy panie z zespołu wokalnego „Kaszubki”, działającego przy KGW Chwaszczyno. Kierownikiem muzycznym i akompaniatorem „Kaszubek” jest Szymon Chyliński.

 

Wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

koordynator Mszy Świętych Kaszubskich w Chwaszczynie

Karol Krefta

 

fot.: kgw.chwaszczyno.pl / Lubochnia, woj. łódzkie – VII Lubocheński Festiwal Masła

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.