Msza Święta Kaszubska w Chwaszczynie

Dzisiaj o godz. 15 w małym kościele w Chwaszczynie zostanie odprawiona Msza Święta z elementami języka kaszubskiego. Posługę muzyczną i Liturgię Słowa przygotuje chór „Strzelenka” z Tuchomia.

Chórzyści wykonają kilka kolęd: Czemù ptôchë dzys spiéwają (z Sierakowic), Dzecątkò rodzy sã (sł. i muz.: K. Krefta, tłum.: T. Fopke), Bóg rodzy sã (sł.: K. Jastrzębski, muz.: T. Fopke), Spiéwta ptôszczi (sł.: L. Roppel, muz.: W. Frankowska) oraz Żegnôj swiat całi (sł.: E. Pryczkowski, muz.: T. Fopke), a także części stałe Mszy Świętej (Sanctus, Agnus Dei).

W tym roku w Msze Święte Kaszubskie w Chwaszczynie tradycyjnie zaangażowały się również inne grupy. W przeżywaniu Eucharystii z elementami języka kaszubskiego pomogą nam także „Kaszubki” z Chwaszczyna, Gminna Orkiestra Dęta GOK Żukowo, rodzina Fopke, Towarzystwo Śpiewacze im. Jana Trepczyka z Wejherowa, członkowie ZK-P oddział Chwaszczyno, scholka im. św. Marii Magdaleny oraz dzieci ze szkół podstawowych w Chwaszczynie w Tuchomiu.

Opiekę nad przygotowaniem Mszy Świętych Kaszubskich w Chwaszczynie sprawuje Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział w Chwaszczynie.

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.