Moc atrakcji na Festynie Rodzinnym w Chwaszczynie. Otwarcie boiska do siatkówki plażowej [foto]

I tym razem organizatorzy „CHWASZCZYŃSKIEGO FESTYNU RODZINNEGO – RUCH I ZABAWA TO ŚWIETNA SPRAWA” stanęli na wysokości zadania. Piątkowy, słoneczny dzień i moc atrakcji sprawiły, że rodziny, które przybyły na zabawę, nie mogły się nudzić.

Oficjalne otwarcie festynu rodzinnego zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka nastąpiło o godzinie 15:00, jednak już od południa dzieciaki brały udział w zorganizowanych zawodach i korzystały z atrakcji, jakimi były zjeżdżalnie, karuzela, czy dmuchany domek.

festyn rodzinny chwaszczyno 9

„CHWASZCZYŃSKI FESTYN RODZINNY – RUCH I ZABAWA TO ŚWIETNA SPRAWA” był okazją do otwarcia boiska do siatkówki plażowej. Młodzież z UKS Wilki Chwaszczyno, która z powodzeniem reprezentuje Gminę Żukowo na zawodach ogólnopolskich, potrzebuje terenu do gry również w okresie letnim. Przy wsparciu lokalnych przedsiębiorców, rodziców, władz samorządowych i samych uczniów powstało boisko piaskowe do gry w siatkówkę plażową.

festyn rodzinny chwaszczyno 73

Po uroczystym otwarciu, poświęceniu obiektu i symbolicznym przecięciu wstęgi, zawodnicy UKS Wilki Chwaszczyno zaprezentowali zebranym gościom i widzom wybrane zagrania z zakresu tej dyscypliny.

festyn rodzinny chwaszczyno 77

Dokładnie o godzinie 15:00 dyrektor ZPGiSP w Chwaszczynie oficjalnie otworzył imprezę i przywitał zaproszonych gości oraz wszystkie dzieci i ich rodziny. Na rozpoczęciu imprezy byli obecni burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski, przewodniczący RM w Żukowie Witold Szmidtke, Radni Powiatu Kartuskiego Piotr Fikus i Tomasz Fopke oraz sołtys Chwaszczyna Jolanta Wiercińska, kilku członków RS i księża parafii w Chwaszczynie.

festyn rodzinny chwaszczyno 101

Z zaproszenia skorzystali także sponsorzy festynu, którym dyrektor chwaszczyńskiej placówki oficjalnie podziękował za dotychczasowe wsparcie. Szczególnym gościem szkolnej imprezy był Przemysław Miarczyński, brązowy medalista z olimpiady w Londynie w windsurfingu i multimedalista Mistrzostw Europy i Świata w żeglarstwie. Wraz z żoną i bratem otwierają szkółkę żeglarsko-windsurfingową nad jeziorem Wysockim, nad którym stawiali pierwsze kroki w tej dziedzinie sportowej.

festyn rodzinny chwaszczyno 96

Na scenie festynu rodzinnego oprawę muzyczną zapewniała Joanna Sakr, która wielu zaskoczyła swoim talentem.

festyn rodzinny chwaszczyno 85

Później pojawili się uczniowie, laureaci konkursów z różnych dyscyplin, którzy prezentowali swój kunszt i zdobytą wiedzę oraz umiejętności.

festyn rodzinny chwaszczyno 155

W między czasie na scenie pojawiły się także „Kaszubki” z repertuarem pieśni w języku kaszubskim. Regionalne stroje i instrumenty były ozdobą piątkowej zabawy.

festyn rodzinny chwaszczyno 163

Nieopodal sceny dzieci mogły przystroić się w kolorowe warkoczyki lub pamiątkowe kwiatki na buzi.

festyn rodzinny chwaszczyno 44

Dalej mistrzynie haftu kaszubskiego z KGW w Chwaszczynie prezentowały swoje dzieła i opowiadały o historii tego kunsztu.

festyn rodzinny chwaszczyno 103

Tradycyjnie był także czas i miejsce na posiłek. W tak skwarny dzień najszybciej „schodziły” napoje, ale i ciastem i pyszną kiełbaską nikt nie pogardził.

festyn rodzinny chwaszczyno 12

Jak sama nazwa festynu wskazywała, miał on mieć charakter sportu i zabawy. W tym zakresie zorganizowano rodzinne rozgrywki w „plażówkę”, a także rodzinny bieg przełajowy.

festyn rodzinny chwaszczyno 111

Zabawę uwieńczył koncert Ani Hodowaniec, nauczycielki muzyki w ZPGiSP w Chwaszczynie oraz Michała Muncha, absolwenta chwaszczyńskiej placówki.

Tych i wiele innych atrakcji, których nie zdołaliśmy uwiecznić na zdjęciach, zafundowali organizatorzy „CHWASZCZYŃSKIEGO FESTYNU RODZINNEGO – RUCH I ZABAWA TO ŚWIETNA SPRAWA”.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą galerią zdjęć!

 

 {gallery}festyn-rodzinny-chwaszczyno2016{/gallery}

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.