Mistrzostwa Świata w Karate WKF za nami

Nasi kadrowicze – Sara Elwart, Adam Piotrkowski oraz Filip Wendt – wrócili z Mistrzostw Świata Karate WKF (Karate Olimpijskiego).

W dniach od 26 do 29 października dni Teneryfa był” wzięło udział ponad 1600 karateków ze 107 reprezentacji z całego świata. W tak ważnej imprezie nie mogło zabraknąć naszych zawodników.

Adam wystartował w kategorii juniora młodszego do 70 kg – była to pierwsza tak wielka impreza dla naszego zawodnika. Nasz kadet pomimo świetnego występu uległ zawodnikowi z Indonezji.

Sara Elwart wystartowała w swojej koronnej kategorii do 61 kg. Po dwóch walkach, w których wygrała 6:0 z reprezentantką Wybrzeża Kości Słoniowej oraz 1:1 z Brazylijka, uległa nieznacznie Francuzce 2:0.

Sara dostała się do repasaży, ale tam po świetnej walce i walce do końca przegrała jednym punktem 4:5, kończąc turniej na 9 miejscu.

gokken teneryfa 1

fot. nadesłane

Filip Wendt natomiast walczył w kategorii młodzieżowca do 84 kg. Filip już w pierwszej walce spotkał się z brązowym medalistą mistrzostw Ameryki i przegrał 5:2.

Dziękujemy Ośrodkowi Kultury i Sportu oraz Gminie Żukowo za wsparcie finansowe wyjazdu!

Gratulacje dla brązowego medalisty Krzysztofa Szewczyka z Klubu Karate Olimp. Tak świetne wyniki naszej reprezentacji świadczą tylko o wzroście poziomu karate w Polsce.

Tokyo 2020 coraz bliżej!

 

Agata Uwijała / KS Gokken

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.