Mieszkanka Chwaszczyna Karolina Miller wygrała Puchar Europy w Pradze

Mieszkanka Chwaszczyna Karolina Miller zdobyła złoty medal podczas Puchar Europy w Pradze. Polska judoczka wygrała wszystkie 4 walki, w tym w finale z Niemką Aliną Boehm w 34 sek.

Wcześniej Karolina Miller (AZS-AWFiS Gdańsk) pokonała przed czasem dwie inne niemieckie zawodniczki – Alexandrę Gantner i Sophie Brendicke. Natomiast w 1 rundzie Polka wygrała w dogrywce z przeciwniczką ze Szwajcarii Michele Johner.

19-letnia Karolina Miller wywalczyła w tym roku także srebro PE Juniorek w Kownie na Litwie. W ten weekend w czeskiej Pradze na 7 miejscach sklasyfikowane zostały Natalia Kropska w wadze -63kg i Katarzyna Madajewska +78kg.

Na 9 lokatach uplasowali się Paweł Drzymal -81kg i Paweł Kejza -100kg. W turnieju najlepsi byli Rosjanie, którzy zdobyli 12 medali – 4 złote, 3 srebrne i 5 brązowych. Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów odbędą się w terminie 13-16 września w Sofii.

 

źródło: gdansk.pzjudo.pl

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.