Mieszkańcu Chwaszczyna weź udział w procedowaniu nowego statutu sołectwa

 

Podczas grudniowej sesji Rady Miejskiej w Żukowie radni zagłosowali za przyjęciem ramowego statutu sołectw gminy Żukowo. Na podstawie tej uchwały uchwalone zastaną statuty dla poszczególnych sołectw po konsultacjach.

 

W dniu dzisiejszym (09.01.2013r.) sołtys otrzymał ramowy projekt sołectwa Chwaszczyno, który został uzupełniony o nazwę sołectwa, jego powierzchnię oraz dołączono mapę. W najbliższym czasie zostanie on poddany konsultacji wśród członków rady sołeckiej.

 

Dalszy proces konsultowania statutów z mieszkańcami, nastąpi podczas zebrań wiejskich. Datą graniczną zakończenia konsultacji jest 30 kwietnia 2014r.

 

W związku z powyższym Sołtys Chwaszczyna wraz z Radą Sołecką przedstawia już dziś do konsultacji.

 

Projekt statutu sołectwa Chwaszczyno —- kliknij / TUTAJ /

 

Wszelkie uwagi, wnioski, sugestie, poprawki prosimy przesyłać drogą elektroniczną na adres :

radachwaszczyno(at)wp.pl

 

lub w formie pisemnej na adres :

 

Gerard Barsowski
ul. Wybickiego 29
80-209 Chwaszczyno

 

Po przeprowadzonych konsultacjach zostaną przygotowane projekty uchwał w sprawie uchwalenia statutów sołectw odrębnie dla każdego sołectwa. Rada Miejska w Żukowie na sesji uchwali ww. uchwały. Nowe statuty wejdą w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego

 

opracował : Mirosław Nowak na podstawie materiału otrzymanego z UG Żukowo

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.