Mariola Zmudzińska zastąpi Wojciecha Kankowskiego na stanowisku Burmistrza Gminy Żukowo

Autor: Michał Witt

Potwierdza się zmiana na stanowisku władzy w żukowskim magistracie – Mariola Zmudzińska przejmie obowiązki po Wojciechu Kankowskim. W ostatnich wyborach zdobyła przeważającą liczbę głosów, co znacznie przewyższyło wynik dotychczasowego burmistrza.

Mariola Zmudzińska, reprezentująca komitet KWW Nasza Gmina Żukowo 2024, otrzymała 9 998 głosów, co stanowi 57,06 procent poparcia.

Z kolei Wojciech Kankowski, stojący na czele gminy i starający się o reelekcję, otrzymał 7 525 głosów, co stanowiło 42,94 procent. To sprawia, że różnica między kandydatami to aż 2473 głosy na korzyść Zmudzińskiej, świadcząc o znaczącym zwrocie akcji na scenie politycznej Żukowa.

Link do oficjalnych wyników PKW: https://wybory.gov.pl/samorzad2024/pl/wbp/okregi/220508

fot. FB kandydatów

Źródło: oprac na podst PKW

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.