KONKURS – 25 lat wolnych wyborów – łączymy pokolenia w Chwaszczynie. Powtórka z historii świadków wydarzeń, pierwsze lekcje dla młodego pokolenia

Jesteś uczniem Zespołu Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie? Weź udział wraz z rodziną w konkursie „Jak zmieniała się moja rodzina od roku 1989?” Uczestnicy mają za zadanie wykonanie pracy plastycznej techniką posteru o wymiarze A1. Prace konkursowe należy dostarczyć do sekretariatu szkoły do dnia 26.05.2014 r.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej szkoły http://www.chwaszczyno.edu.pl lub pod numerem telefonu 58 552 80 10.

 

Zapraszamy całe rodziny do stworzenia posteru prezentującego losy rodzinne po 1989 roku. Obchody święta rozpoczną się w dniu 30 maja festynem rodzinnym, podczas trwania którego zostaną zaprezentowane wykonane prace. Odbędzie się również bieg rodzinny w dwóch kategoriach dystansowych. Jako gościa specjalnego wydarzenia planowane jest zaprosić panią Henrykę Krzywonos-Strycharską, która jest mieszkanką gminy Żukowo.

Odbędzie się również bieg rodzinny w dwóch kategoriach dystansowych. W czerwcu lekcje wychowawcze w chwaszczyńskiej szkole zostaną poświęcone przybliżeniu tematyki pierwszych wolnych wyborów w Polsce. Odbędzie się również konkurs plastyczny dla klas najmłodszych, quiz wiedzy historycznej dla klas IV-VI oraz I – III gimnazjum oraz wizyty sześciu klas w Europejskim Centrum Solidarności na warsztaty edukacyjne w zakresie historii Solidarności oraz przybliżenia wartości, takich jak solidarność, tolerancja, poszanowanie praw drugiego człowieka czy empatia.

Partnerem wydarzenia jest Rada Sołecka Chwaszczyna wraz z Sołtysem oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie. Patronat medialny nad wydarzeniem objął lokalny portal internetowy i wydawca gazety Chwaszczyno.pl

 

Szkoła w przesłanej do naszej redakcji informacji przekazuje podziękowania radzie Sołeckiej sołectwa Chwaszczyno, w szczególności Pani Jolancie Wiercińskiej oraz Ośrodkowi Kultury i Sportu w Żukowie za pomoc w planowaniu oraz finansowaniu projektu.

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.