Koncepcja programowa dla Obwodnicy Metropolitalnej

 

 

Ogłoszony został przetarg na wykonawcę koncepcji programowej. Dokumentacja ma być gotowa za rok.

 

W dniu 16.01.2015 r. ukazało się na stronach Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłoszenie o przetargu na wyłonienie wykonawcy koncepcji programowej dla Obwodnicy Metropolitalnej. To około 40 km nowej drogi ekspresowej wraz z obwodnicą Żukowa (o parametrach drogi głównej ruchu przyspieszonego). Wykonawca będzie miał rok na przygotowanie dokumentacji. Po jej wykonaniu będzie można ogłosić przetarg na realizację w systemie „projektuj i buduj”.

 

OMT zapewni dostępność komunikacyjną terenów leżących wzdłuż obecnych dróg krajowych 7 i 20 oraz odblokuje centra Żukowa i Chwaszczyna. Ponadto częściowo odciąży istniejącą drogę S6 Obwodnicę Trójmiasta. Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej będzie drogą ekspresową dwujezdniową z rezerwą pod trzeci pas. Rozpocznie się w na węźle Chwaszczyno, wspólnym z drogą S6 tzw. Trasą Kaszubską (Lębork – Gdynia), prowadząc na wschód od drogi krajowej nr 20, w pobliżu Żukowa i dalej na południe od drogi krajowej nr 7 w kierunku węzła Gdańsk Południe (skrzyżowania S7 Południowej Obwodnicy Gdańska i S6 Obwodnicy Trójmiasta). Integralną częścią tej inwestycji będzie obwodnica Żukowa (o parametrach drogi GP).

 

Na trasie drogi ekspresowej zaplanowano pięć węzłów:

– Chwaszczyno (węzeł wspólny z S6 Lębork – Gdynia),

– Miszewo,

– Żukowo,

– Lubiew,

– Gdańsk Południe.

Strona projektu: www.metropolitalna.pl

 

nadesłane: Radny Powiatu Kartuskiego Piotr Fikus

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.