Informacje dla mieszkańców Gminy Żukowo o zakupie preferencyjnym węgla kamiennego dla gospodarstw domowych

Autor: Gmina Żukowo

Uwaga! Prawo do zakupu preferencyjnego nie będzie przysługiwało osobom fizycznym w gospodarstwach domowych, które wcześniej zakupiły węgiel po przystępnej cenie (PGG, TAURON itp.).

Wszelkie bieżące informacje/aktualizacje w tym o możliwości złożenia wniosku o zakup preferencyjny węgla w Gminie Żukowo będą przekazywane do Państwa za pomocą strony internetowej Gminy, strony BIP zakładka WĘGIEL oraz za pośrednictwem Facebooka, a także przy wsparciu sołtysów / przewodniczących rad osiedli.

Kto może kupić węgiel od Gminy Żukowo?

Osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego oraz zamieszkuje na terenie Gminy Żukowo.

Ile kosztuje węgiel sprzedawany przez Gminę Żukowo?

Gminy mogą sprzedawać węgiel w cenie nie wyższej niż 2000,00 zł brutto za tonę. Do tej kwoty nie wlicza się kosztów transportu surowca z miejsca zakupu do domu kupującego oraz workowania. Jakie limity obowiązują na węgiel po 2000 zł? Zgodnie z przepisami jedno gospodarstwo domowe ma prawo do zakupu po preferencyjnej cenie:

1) 1,5 tony węgla do 31 grudnia 2022

2) kolejnej 1,5 tony od 1 stycznia 2023 r. do 30 kwietnia 2023 r.

Gdzie pobrać / złożyć wniosek?

Wnioski będą dostępne od dnia 10.11.2022 r. Osoby, które złożyły chęć zakupu węgla kamiennego na e-mail wsparcie@zukowo.pl otrzymają wiadomość e-mail zwrotną z wnioskiem.

W pierwszej kolejności będą rozpatrywane wnioski mieszkańców, którzy otrzymali zawiadomienie o przyznaniu dodatku węglowego.

Jak kupić węgiel od Gminy Żukowo?

1. Na początku należy wydrukować i wypełnić wniosek.

2. W zależności od wybranego sposobu składania wniosków formularz wraz z załącznikami należy złożyć lub przesłać do Urzędu Gminy w Żukowie,

3. Urząd przyjmując wnioski będzie zwracał uwagę na dwa podstawowe kryteria: czy wnioskujący jest mieszkańcem Gminy Żukowo oraz, czy jest uprawniony do otrzymania dodatku węglowego.

4. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, wnioskujący otrzyma zaświadczenie uprawniające go do nabycia węgla kamiennego.

5. Wraz z otrzymanym zaświadczeniem będzie musiał udać się na skład węgla, gdzie zostanie odebrany węgiel.

6. Odbiór węgla ze składu odbywać się będzie transportem we własnym zakresie lub zamawiając taką usługę w składzie.

 

Link do pytań oraz odpowiedzi udostępnionych na stronie Ministerstwa Aktywów Państwowych:

https://www.gov.pl/web/aktywa-panstwowe/pytania-i-odpowiedzi-do-ustawy-o-zakupie-preferencyjnym-paliwa-stalego-dla-gospodarstw-domowych

Źródło: zukowo.pl

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.