Informacja w zakresie zbiórki odpadów wielkogabarytowych w 2016 roku

Burmistrz Gminy Żukowo informuje, że w 2016 roku zbiórka odpadów wielkogabarytowych będzie odbywać się w ten sam sposób, jak w roku ubiegłym. Nie będzie to wystawka wszystkich odpadów w miejscach zwyczajowo przyjętych, ale będzie to „zbiórka przydomowa”. Wywóz należy zgłosić.

 

Podczas zbiórki będą odbierane takie odpady jak:

• wielkogabarytowe, np. szafy, sofy, krzesła, stoły, wózki dziecięce, rowerki dziecięce, dywany, wykładziny, ramy okienne bez szyb, drzwi, materace, opony samochodu osobowego i inne odpady, których waga jednostkowa przekracza 50 kg lub gabarytowo nie zmieszczą się w pojemniku na odpady,

• zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, np. lodówki, zamrażarki, zmywarki, pralki, suszarki elektryczne, wentylatory, urządzenia klimatyzacyjne, odkurzacze, żelazka, tostery, frytkownice, odbiorniki radiowe, TV, wiertarki, piły, maszyny do szycia itp.

 

Podczas zbiórki nie będą odbierane wszelkiego rodzaju odpady pochodzące z warsztatów samochodowych, z prowadzonej działalności gospodarczej, odpady budowlane, remontowe, styropiany budowlane, papa, płyty azbestowe, szyby okienne, szklarniowe i samochodowe, opony ciągnikowe i samochodów dostawczych, itp. Tego rodzaju odpady muszą być poddane utylizacji we własnym zakresie przez podmioty prowadzące działalność gospodarczą.

Nie będą również zabierane: odzież, duże kartony i folie po meblach lub sprzęcie AGD, RTV, wiadra po farbach, klejach, rozpuszczalnikach itp. Te odpady właściciele nieruchomości zamieszkałych mogą we własnym zakresie dostarczyć do PSZOK w Żukowie, przy ul. Polnej 70.

 

W związku z powyższym każdy mieszkaniec posiadający do odbioru odpady wielkogabarytowe zobowiązany jest w terminie do dnia 31 marca 2016 roku zgłosić potrzebę wywozu odpadów wielkogabarytowych. W zgłoszeniu należy podać adres nieruchomości, ilość i rodzaj odpadów, które mają być zabrane (dla ułatwienia kontaktu można dobrowolnie podać nr tel. lub e-maila).

Po ustaleniu terminu odbioru tych odpadów firma obsługująca naszą Gminę powiadomi mieszkańców telefonicznie lub e-mailem o dacie odbioru zgłoszonych odpadów.

 

Mieszkańcy maja obowiązek zgromadzenia tych odpadów na terenie swojej posesji z dogodnym dojazdem, najlepiej na samym początku podwórka, zaraz za bramą wjazdową, a dla zabudowy wielorodzinnej przy pergolach śmietnikowych.

Zgłoszeń można dokonywać na kilka sposobów:
• pod nr tel. (58) 685-83-71,
• emailem: ugzukowo@zukowo.pl; srodowisko@zukowo.pl; e.sakowicz@zukowo.pl; s.makurat@zukowo.pl,
• listownie na adres Urzędu Gminy,
• osobiście w pok. 32 Urzędu Gminy w godz. urzędowania (pn.-wt. 7:30-17:00; śr.-czw. 7:30-15:30; pt. 7:30-15:00).

 

źródło: zukowo.pl

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.