II Rodzinny Turniej Piłki Nożnej. Pozytywny odbiór, pełen radości i współzawodnictwa

 
W niedzielę 27 maja na chwaszczyńskim stadionie odbył się II Rodzinny Turniej Piłki Nożnej z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Sołectwo Chwaszczyno oraz Klub Sportowy „CHWASZCZYNO”.

 

Był to turniej bardzo nietypowy, gdyż drużyny składały się z rodziców oraz dzieci i skierowany był do wszystkich mieszkańców naszej miejscowości. W czasie meczu w drużynie mogło grać czworo dzieci oraz dwie osoby dorosłe. Zainteresowanie zaskoczyło organizatorów, gdyż na dwa tygodnie przed turniejem zgłosiło się 12 zespołów. Chętnych jednak było więcej, dlatego postanowiono zwiększyć ilość zespołów do 14, a osoby które nie skompletowały drużyny, a chciałyby pograć, przyłączono do innych drużyn.

ii turniej pilkarski 9

Na wstępie Prezes Klubu Janusz Płocki przywitał wszystkich obecnych, zawodników i rodziny uczestniczące w turnieju, a także osoby, które przyszły kibicować wszystkim zespołom, zaproszonych gości: radnego Jacka Fopke, członkinię Rady Sołeckiej Aleksandrę Nosel oraz Radnego Powiatowego Piotra Fikusa. Przedstawiciele samorządu wspomnieli, że cieszą się ze współpracy sołectwa wraz z klubem, gdyż takie inicjatywy jak organizacja rodzinnego turnieju budują lokalną społeczność oraz zbliżają do siebie mieszkańców. Janusz Płocki dodał, że w tym turnieju nie liczyło się zajęte miejsce, gdyż każde dziecko, które przyszło tutaj ze swoimi rodzicami lub z kimś bliskim, już jest zwycięzcą.

ii turniej pilkarski 4

Następnie oficjalnie otwarto II Rodzinny Turniej Piłki Nożnej. Do turnieju zgłosiły się zespoły: Bida, Pundzis, Króliki, Szafrany, Andrysy Fajne Chłopaki, FC po Nalewce, Real Chwaszczyno, Domańscy, Szczepińscy, Damaszke, Alex, Dering, Świerkowa, Liszewscy. Organizatorów ucieszył fakt, że w drużynach grały również Panie oraz dziewczynki. Świadczy to o tym, że chwaszczyńskie rodziny umieją się wspólnie bawić.

ii turniej pilkarski 18

Rozgrywki były realizowane systemem „każdy z każdym”, po 8 minut na dwóch boiskach. W regulaminie zostało napisane, że osoby dorosłe nie mogą stać na bramce oraz strzelać goli. W tym dniu w końcu to dzieci były najważniejsze i to one miały czerpać jak najwięcej frajdy.

 

ii turniej pilkarski 91

 
Mecze sędziowali sędziowie z Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Gdańsku. Nad bezpieczeństwem od strony medycznej czuwał ratownik medyczny z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Chwaszczynie, a cały turniej poprowadził specjalista w imprezach sportowych Henryk Miotk. Atrakcją, która cieszyła się przez cały dzień ogromnym powodzeniem, to dwa duże dmuchańce dla najmłodszych dzieci udostępnione przez Agencję Artystyczną DJ HANS-EVENTS oraz trenera Marka Liszewskiego.
 
ii turniej pilkarski 70
 
 
Dzieciom przez cały dzień nie schodził uśmiech z twarzy. W czasie całej imprezy wszyscy obecni mogli skosztować słodkich wypieków przygotowanych przez fantastyczne mamy dzieci biorących udział w turnieju oraz zjeść coś pysznego z grilla, przy którym czuwali panowie z klubu; były też inne przysmaki oraz napoje.

 

ii turniej pilkarski 146

 
Na półmetku turnieju, gdy została zaplanowana przerwa dla sędziów, odbył się mecz rodziców z grupy A na grupę B. Mecz był bardzo zacięty, ponieważ nie obowiązywały już zasady jak w pozostałych meczach w tym dniu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla rodziców z grupy A, Pierwszą bramkę strzelił Janusz Płocki, zaś drugą strzelił Piotr Olczak.

 

ii turniej pilkarski 197

 
Po zakończonych rozgrywkach wszyscy obecni tłumnie zabrali się na dekoracji. Zanim jednak przystąpiliśmy do ceremonii rozdania nagród, Janusz Płocki w asyście chłopców z rocznika 2008, ubranych w nowe stroje ufundowane przez firmę ALEXANDER, podziękował Państwu Dorocie i Piotrowi Pundzis za zakup strojów i piłek dla chłopców z naszego klubu.

 

ii turniej pilkarski 160

 
Podziękowania w postaci pamiątkowych statuetek otrzymały Panie Joanna Damaszke, Monika Jażdżewska oraz Justyna Pytko za całodzienną pomoc przy stoisku gastronomiczną, dzięki którym można było skosztować wypieków, zjeść coś pysznego. Następnie podziękowania złożono na ręce Jacka Fopke oraz Aleksandry Nosel, rady sołeckiej oraz Pani Sołtys Jolanty Wiercińskiej za wspieranie lokalnych przedsięwzięć oraz przekazanie środków z Funduszu Sołeckiego na tę imprezę . Mamy wielką nadzieję, że kolejne tego typu inicjatywy zostaną zaakceptowane przez sołectwo.

 

batch 33530464 2033829979992462 6570871325143859200 n

 
Podziękowania otrzymała także Agencja Artystyczna DJ HANS-EVENTS za udostępnienie dmuchańców dla najmłodszych dzieci. Podziękowania należą się również członkom zarządu klubu: Tadeuszowi Reclaf, Jarosławowi Cyrockiemu, Wojciechowi Damaszke, Markowi Pytko, Szymonowi Zembroń oraz Markowi Liszewskiemu, za ogromną pracę, jaką wykonali, aby ten turniej właśnie tak wyglądał. Według wielu osób, jak również według Pana prowadzącego, który na co dzień przygotowuje takie imprezy, stwierdzili, że był to najlepiej przygotowany turniej. Prezes KS Chwaszczyno Janusz Płocki Dziękuje wszystkim, którzy uczestniczyli w grach, doskonale się przy tym bawiąc.

GALERIA ZDJĘĆ

 
 
foto: Chwaszczyno.pl
 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.