II Bieg o Złotą Górę

 

19 września br. o godz. 11 wystartuje z Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu Złota Góra k.Kartuz  dziewiąty bieg w ramach cyklu Kaszuby Biegają 2015. Bieg o Złotą Górę długości około 10 km /9,3 km/ prowadzić będzie bardzo malowniczymi terenami wokół jeziora Brodno Wielkie. Trasa w połowie wiedzie drogami asfaltowymi  natomiast w drugiej części drogami polnymi.

 

Uroczystego Startu dokona burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński. Nadzór nad bezpieczeństwem sprawować  będą: Komenda Policji Kartuzy, Powiatowa Straż Pożarna  Kartuzy, Straż Miejska Kartuzy oraz Powiatowe Centrum Zdrowia Kartuzy.
W roku 2014 zwycięzcami zostali: Monika Czapiewska oraz Łukasz Kujawski.  W programie przewidziano również biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży.
W imprezie przewiduje się udział około 300 biegaczy z całej Polski.
Wszyscy zawodnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnej kawiarenki  oraz gorącej zupki po biegu. Na miejscu  dostępne będą toalety, szatnie oraz prysznice. Każdy, który ukończy bieg otrzyma m.in.: pamiątkowy medal oraz punkty do klasyfikacji generalnej KB 2015. Najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymają nagrody.
Wśród wszystkich uczestników biegu głównego, którzy rozpoczęli swoja przygodę z bieganiem w ostatnich 6 miesiącach rozlosowane będą trzy nagrody pieniężne w ramach nagrody „Debiut Biegu”.
Trwa zacięta rywalizacja  w Biegowych Ligach.

 

Akcja zbierania plastikowych nakrętek dla Milenki  nabiera tempa, zachęcamy do dalszej aktywności. Koordynatorem akcji jest Dorota Wicka /ProFanRun Gościcino/

Więcej szczegółów o Milence: www.milenka.webserwer.pl/

 

 

Po ośmiu biegach w klasyfikacji generalnej KB 2015 prowadzą Monika Rolbiecka z Wejherowa /Maja Team/  oraz Łukasz Kujawski z Żukowa /S7 Banino/.
Złota Góra leżąca na terenie gminy Kartuzy to jedno z najpiękniejszych miejsc na Kaszubach.

Dodatkową atrakcją będą zmagania żeglarzy w regatach o Mistrzostwo Kartuz w klasach: Optymist, Cadet, Vaurien oraz OMEGA.

 

W związku z biegiem przewidziane są utrudnienia w ruchu dnia 19.09.2015r. w godz. 11.00-12.20 na trasie: Brodnica Dolna – Złota Góra – Ręboszewo. 

 

1

ROLBIECKA MONIKA

WEJHEROWO MAJA TEAM

2

ŻYTKIEWICZ KATARZYNA

GDAŃSK WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA

3

ŁOTOCKA OLGA

GDYNIA TEAM ASA BIEGIEM PO ZDROWIE

4

MUERAU-NOWICKA HANNA

KB GOCH BYTÓW

5

NAGEL ANNA

 BOJANO

6

WICKA DOROTA

PROFANRUN GOŚCICINO

1

KUJAWSKI ŁUKASZ

STUDIO S7 BANINO

2

ROLBIECKI MICHAŁ

MAJA TEAM

3

KESLINKE ŁUKASZ

GDYNIA BIEGAMYRAZEM.PL

4

GWARDJAK SZYMON

BIEGAJĄCE RAZEM POKOLENIA

5

JAKUBOWSKI MAREK

 PSZCZÓŁKI

6

LABUDDA WOJCIECH

ŻUKOWO & PUCK BIEGA

 

Więcej na stronie www.KaszubyBiegają.pl

 

mapka zlota gora 2015

 

medal zlota gora

 

plakat zlota gora2015

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.