I Sesja Młodzieżowej Rady Gminy okiem sekretarza. Oliwia Flisikowska naszym łącznikiem

22 maja 2018 roku uczestniczyłam w Inauguracyjnej Sesji Młodzieżowej Rady Gminy. Tego dnia też złożyłam ślubowanie i otrzymałam z rąk Burmistrza Wojciech Kankowskiego zaświadczenie o wyborze na radnego Młodzieżowej Rady Gminy. W czasie mojej kadencji będę również pełnić funkcję sekretarza MRG.

Po wyborze Przewodniczącej, dwóch Wiceprzewodniczących oraz Sekretarza, którym zostałam, przyszła pora na wolne głosy i wnioski.

Jako, że tydzień przed sesją przeprowadziłam sondaż w mojej szkole, postanowiłam się nim podzielić. W mojej ankiecie brało udział 193 ankietowanych z klas 4-7 i gimnazjum. Zadaniem uczniów było wypisanie trzech pomysłów (pomysł nr 1 – kosmiczny, trudny do zrealizowania, pomysł nr 2 – realny, ale wymagający i pomysł nr 3 – prosty, łatwy do wykonania). Miały one dotyczyć zmian w miejscowości oraz w szkole, w której mieszka lub uczy się dany respondent.

mrg 3

Ku mojemu zdziwieniu aż 53% stanowiła odpowiedź ,,basen”. Trzeba oczywiście zaznaczyć, że młodzież zdaje sobie sprawę, iż jest to droga inwestycja, dlatego wpisywała tę propozycję w pierwszym punkcie. W inicjatywie nr 2 uczniowie sugerowali, aby zakupić nowe komputery w szkole lub powstanie skateparku. W punkcie trzecim przewagę stanowiła odpowiedź: „nowe bramki” bądź „nowe piłki”. Myślę, że jeżeli reszta młodych radnych przeprowadziłaby ten sondaż w swojej szkole, odpowiedzi byłyby podobne.

mrg 4

Następnie opowiedziałam znaną wszystkim bajkę „O rybaku i złotej rybce” w mojej autorskiej wersji.

„Wyobraźmy sobie, że złowiliśmy właśnie taką złotą rybkę, w której postać wciela się Pan Burmistrz.
– Wypuść mnie, a spełnię twoje trzy życzenia – powiedziała rybka.
– Basen, basen i jeszcze jeden basen! -odpowiedziała radośnie Młodzieżowa Rada Gminy.
– A dlaczego trzy razy basen?
– Bo Chwaszczyno chciałoby basen, Żukowo chciałoby basen, Banino chciałoby basen. Wszyscy chcieliby BASEN.”

Po skończeniu mojej wypowiedzi Pan Burmistrz podsumował tę opowieść i stwierdził, iż basen nie jest to pomysł kosmiczny, tylko realny. Porównał to do budowy sal gimnastycznych w szkołach, gdyż takowa w latach 80-tych ubiegłego wieku znajdowała się jedynie w Żukowie, a teraz jest prawie w każdej placówce naszej gminy.

mrg 2

Uważam, że w naszej miejscowości są tereny gminne niezabudowane, na których mógłby powstać w przyszłości właśnie basen. Sugeruję tutaj miejsce dawnego przedszkola lub obszar przy giełdzie samochodowej.

Z poważaniem
Oliwia Flisikowska


Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.