I Rodzinny Turniej Piłki Nożnej „6” z okazji Dnia Dziecka [FOTO]

 

W minioną niedzielę (4 czerwca) na stadionie w Chwaszczynie odbył się I Rodzinny Turniej Piłki Nożnej „6” z okazji Dnia Dziecka, którego organizatorem był Klub Sportowy Chwaszczyno. Był to turniej nietypowy, gdyż drużyny składały się z dzieci oraz rodziców. W czasie meczu na boisku mogło grać dwóch dorosłych plus czworo dzieci. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż w kilku zespołach zagrały także dziewczynki oraz mamy zawodników. Pomimo niesprzyjającej pogody wszyscy zawodnicy stawili się na turniej w bardzo dobrych nastrojach. W turnieju wzięło udział 10 zespołów czyli około 20 rodzin.

Zespoły w wyniku losowania podzielono na dwie grupy. Mecze odbywały się systemem każdy z każdym. Po wyłonieniu zwycięzców grup odbyły się mecze półfinałowe i finałowe. W wielkim finale spotkały się rodziny Majewskich-Liszewskich i Płoccy-Dunst. Jednak to rodzina Majewskich-Liszewskich okazała się lepsza.

Jednak nie o miejsca w tym turnieju chodziło, gdyż głównym założeniem było, aby dzieci mogły pograć z rodzicami razem w piłkę oraz wraz z nimi spędzić aktywnie czas. Turniej odbył się w bardzo miłej atmosferze, byliśmy świadkami pięknych bramek oraz indywidualnych rajdów oczywiście ze strony dzieci, nie brakowało również śmiesznych potknięć i upadków na mokrej nawierzchni oczywiście ze strony rodziców. Po turnieju odbył się mecz 2×10 min. rodziców w których także zagrały panie. W trakcie trwania turnieju osoby będące na stadionie mogły zajadać się przepysznymi słodkościami przygotowanymi prze mamy zawodników, zaś organizator przygotował tradycyjnego grilla.

Na sam koniec wiceprezes klubu wraz z trenerem grup młodzieżowych wręczył każdej rodzinie biorącej udział pamiątkową statuetkę i dyplom oraz dla każdego zawodnika pamiątkowy medal. Jeden z chłopców biorących udział otrzymał od klubu szalik klubowy i proporczyk KS Chwaszczyno z podpisem Roberta Lewandowskiego.

Również wszyscy zawodnicy naszego klubu z okazji Dnia Dziecka otrzymali worki na buty z logo Klubu.

W tym miejscu w imieniu klubu, pragnę gorąco podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego turnieju. W szczególności podziękowania kieruję do rodziców zawodników za przygotowanie tych wielu słodkości i pomoc przy pracach porządkowych, obsłudze grilla, rozstawianiu i składaniu namiotów, zorganizowaniu i rozkładaniu stołów i ławek.

Dziękujemy, także Radzie Sołeckiej z Chwaszczyna za udostępnienie namiotów.

Podziękowania kieruję również do Burmistrza Gminy Żukowo Pana Wojciecha Kankowskiego, za otrzymaną dotację dzięki której zakupiono nagrody. Widząc roześmiane twarze dzieci i rodziców biorących udział w I Rodzinnym Turnieju Piłki Nożnej „6” z okazji Dnia Dziecka można śmiało powiedzieć, że takie turnieje będą miały ciąg dalszy.

Ze sportowym pozdrowieniem wiceprezes Klubu Sportowego Chwaszczyno
Janusz Płocki

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.