I posiedzenie Rady Sołeckiej w nowym roku

W dniu 25 stycznia br. odbyło się I posiedzenie Rady Sołeckiej sołectwa Chwaszczyno. Posiedzenie odbyło się w nowo wybudowanej Strefie Kultury w Chwaszczynie. Najprawdopodobniej 21 marca nastąpi oficjalne otwarcie tego nowego obiektu.

W posiedzeniu uczestniczyli zainteresowani mieszkańcy oraz 4 spośród 7 członków Rady Sołeckiej: Sylwia Lipińska, Gerard Barsowski, Krzysztof Wanke, Wojciech Albecki oraz Sołtys Jolanta Wiercińska.

Jeden z mieszkańców ul. Zwinisławy (boczna od ul. Sambora I, na Kawlach – przyp. red.) dopytywał o program utwardzania dróg gminnych płytami Yomb, gdyż planuje wraz z sąsiadami w nim uczestniczyć.

posiedzenie rady soleckiej 3

Kolejnym problemem jaki zgłosił jeden z mieszkańców ul. Asnyka jest pojawiająca się tam kałuża po opadach deszczu.

Następnymi omawianymi sprawami były nazwy nowych ulic. Mieszkańcy rejonu ul. Polnej planują wystąpić z propozycją nadania nazwy odnogi drogi odchodzącej od Polnej. Jedną z propozycji jest ul. Jałowcowa.

W tej samej kwestii wystąpił jeden z gospodarzy z Chwaszczyna, który postuluje nadanie nazwy drodze ks. kard. S. Wyszyńskiego (jedna z odnóg od ul. A. Mickiewicza). Przygotowane na poprzednim posiedzeniu RS propozycje nazw jednego z członków RS (M. Mochnackiego, W. Pola, S.K. Potockiego, G. Zapolskiej, A. Świętochowskiego) zostały odrzucone.

Upoważniono jednego z mieszkańców ul. Podleśnej do zajęcia się tematem lokalizacji paczkomatu Inpost.

posiedzenie rady soleckiej 4

Dokonano wstępnego podsumowania wydatkowania środków z GS Żukowo za rok 2017, wstępnego, gdyż nie ma jeszcze danych za grudzień o wpływach na konto UG Żukowo. Co miesiąc z tytułu uciążliwości giełdy samochodowej w Chwaszczynie GS Żukowo przelewał na konto UG Żukowo kwotę około 2430 zł. W 2017 roku z tego tytułu uzyskano około 33,7 tys. zł z czego pozostało do wydania 6405,08 zł. Z pozostałej kwoty planuje się zrealizować zaległe zadania z 2017 roku pierwszym z nich jest przełożenie płyt Yomb na ul. Sambora I, a drugim zakup urządzenia wielofunkcyjnego (skaner, drukarka, ksero) na potrzeby RS i sołtysa. Pierwsze z zadań opiewa na kwotę 2,4 tys. zł, a drugie na 3,5 tys. zł.

Przewidywanymi zadaniami do realizacji z środków z GS w 2018 roku jest wykonanie folderu w jeżyku niemieckim, angielskim i rosyjskim dla KGW Chwaszczyno za kwotę 1,7 tys. zł, a drugim wykonanie monografii Chwaszczyna za kwotę 10 tys. zł, którą opracowują naukowcy z UG w Gdańsku oraz MMGdyni.

posiedzenie rady soleckiej 6

Kolejnym zadaniem jest zakup pomocy dydaktycznych do oddziału przedszkolnego na kwotę 2 tyś. zł.

Na dzień 6 marca o godzinie 18 przewidywane jest zebranie sprawozdawcze Rady Sołeckiej i Sołtysa, które ma odbyć się w Strefie Kultury.

Kolejne posiedzenie RS planuje się w dniu 22 lutego o 19 w Strefie Kultury.

Wojciech Albecki

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.