I Bieg Kamiennych Weselników – zakończenie cyklu Kaszuby Biegają 2016

Dnia 22 października w Somoninie odbędzie się I Bieg Kamiennych Weselników. Impreza ta będzie ostatnim wydarzeniem biegowym w ramach IV cyklu Kaszuby Biegają 2016.

Start i metę przewidziano na boisku sportowym przy Zespole Szkół w Somoninie. Trasa biegu, która liczy 15 km wiedzie w kierunku historycznych kręgów w Trątkownicy, następnie Hopowa i Somonina.

Wszyscy zawodnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnej kawiarenki oraz gorącej zupki po biegu. Każdy, który ukończy bieg otrzyma wyjątkowy pamiątkowy medal.

somonino kaszuby biegaja 4

Nadzór nad bezpieczeństwem sprawować będą: Komenda Policji Kartuzy, Powiatowa Straż Pożarna w Kartuzach, OSP Somonino oraz Powiatowe Centrum Zdrowia w Kartuzach. Przygotowano również m.in.: 19 biegów dla dzieci i młodzieży w ramach cyklu Małe Kaszuby Biegają.

Bieg w Somoninie jest trzynastym ostatnim wydarzeniem w cyklu KB 2016.

somonino kaszuby biegaja 3

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Marian Kryszewski – Wójt Gminy Somonino.

Organizatorzy biegu spodziewają się na starcie około 400 uczestników z całej Polski.

Oficjalna Gala podsumowująca cykl Kaszuby Biegają 2016 odbędzie się 25 listopada br..

somonino kaszuby biegaja 2

Organizatorzy zapraszają do zbierania plastikowych nakrętek dla Milenki. Więcej szczegółów o Milence: www.milenka.webserwer.pl/

Zapraszamy.
Więcej na stronie www.KaszubyBiegaja.pl

somonino kaszuby biegaja 5

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.