Historyczny zarządca drogi – czyli co nowego w sprawie zamkniętej ulicy Tuchom-Karczemki


{module do-reklamy-intertekst|none}We wtorek 4 września o 17 miało miejsce spotkanie przedstawicieli władz gminy Szemud z mieszkańcami oraz kierowcami na zamkniętej ulicy Tuchomska-Dobrzewińska. O 17:05 z miejsca spotkania na żywo nadawana była relacja dziennikarki Radia Gdańsk Hanny Wilczyńskiej-Toczko „Tu i teraz”. Na spotkaniu można było dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy.


Na zaproszenie naszej redakcji na miejsce spotkania na końcowy zamknięty odcinek drogi ulic Dobrzewińska – Tuchomska w Karczemkach przybyła grupa kilkunastu mieszkańców. Obecny był przedstawiciel władz gminy Szemud z-ca wójta Krzysztof Brzezicki, radni Rady Gminy Wiktor Okrój, Zdzisław Polaszek oraz Ryszard Kalkowski. Policję reprezentował młodszy inspektor Janusz Staniszewski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku z Sekcji Ruchu Drogowego. Władze gminy Żukowo nie skorzystały z zaproszenia Radia Gdańsk stwierdzając, że „ten problem nas nie dotyczy”. Najwidoczniej włodarze gminy Żukowo uznali, że nikt z mieszkańców liczącej ponad 30.000 mieszkańców gminy Żukowo nigdy nie jeździł tą drogą w kierunku Wejherowa, bądź Szemudu, a tym bardziej nikt z powiatu Wejherowskiego nie jeździł nią do zakładów pracy znajdujących się na terenie gminy Żukowo.

 

Z-ca wójta gminy Szemud Krzysztof Brzezicki w swojej wypowiedzi dla Radia Gdańsk mówił: droga ta nigdy nie należała do gminy Szemud i nigdy nie znajdowała się w jej zasobach. Droga ta powinna należeć do jej historycznego ustalonego zarządcy. Jak już dowiedzieliśmy się od z-cy wójta gminy Szemud Brzezickiego poza anteną historycznym zarządcą drogi jest gmina Żukowo.

Ryszard Kalkowski radny gminy Szemud skomentował to w ten sposób: nie może być tak, że w ramach porządkowania – sprzątam swoje podwórko, bo chcę mieć czysto, ale przy okazji sprzątam jeszcze 20 m podwórka sąsiada. Porównując drogę w części należącej do gminy Żukowo, a w części do gminy Szemud radny Kalkowski jasno przedstawił zamiary zastępcy wójta.

 

Radny Rady Gminy Szemud Ryszard Kalkowski w krótkim komentarzu dla naszej redakcji stwierdził: włodarze gminy Szemud nie zrobili nic w tym kierunku, aby tę drogę odblokować. Właściciel gruntu na początku sierpnia złożył pismo w sprawie uregulowania sprawy w Urzędzie Gminy Szemud, ale gmina nie zrobiła nic, aby tę sprawę załatwić.

 

Wojciech Albecki


Audycja „Tu i teraz” – droga Tuchom-Karczemki


{gallery}2012/2012-09/tuchomska{/gallery}

{module Autor-Wojciech-Albecki|none}

{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.