Historyczny sukces uczniów chwaszczyńskiej szkoły!

W dniu 9 marca 2016 r. odbył się Finał XLIV Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej chłopców. W turnieju tym startowało 6 najlepszych zespołów z naszego województwa, w tym reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Chwaszczynie.

Aby wystąpić w tych zawodach nasi chłopcy musieli wygrać zawody gminne, powiatowe oraz półfinał mistrzostw województwa. Zrobili to w znakomitym stylu, nie tracąc przy tym żadnego seta. Turniej finałowy odbył się w Zespole Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie. Przed własną publicznością znakomicie spisali się młodzi zawodnicy z chwaszczyńskiej szkoły, którzy po zaciętej i emocjonującej walce przegrali nieznacznie tylko mecz o I miejsce, zostając wicemistrzami województwa pomorskiego!

sukces uczniow chwaszczyno 2

Na zakończenie rozgrywek Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski, Wiceburmistrz Sylwia Laskowska-Bobula, Dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Maciej Kowalczuk, Wiceprzewodniczący Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Zbigniew Gajewski, Dyrektor Zespołu Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie Robert Zochniak wręczyli najlepszym zespołom naszego województwa puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

sukces uczniow chwaszczyno 1

Organizatorami turnieju byli: Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku oraz Zespół Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie wystąpiła w składzie: Bartosz Sulżycki, Dominik Jażdżewski, Norbert Dunst, Łukasz Kreft, Sebastian Pospieszny, Grzegorz Liszewski, Igor Sikora, Maksymilian Wysocki, Bartosz Rohde, Maciej Miąskowski. Trenerem zespołu jest Robert Zochniak. Wszyscy zawodnicy są uczniami klasy sportowej o profilu siatkarskim.

Serdecznie Gratulujemy!!!

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.