Haftują na maxa! Kurs w Chwaszczynie

{module do-reklamy-intertekst|none}Poniedziałkowy wieczór spędziłem, wraz z synkiem na uroczystym zakończeniu kolejnej sesji koła haftu kaszubskiego w Chwaszczynie. Koło działa już cztery lata pod patronatem chwaszczyńskiego Koła Gospodyń Wiejskich, któremu przewodzi Anna Barsowska. Kultywowanie tej sztuki odbywa się przy wparciu gminy Żukowo- kolebki kaszubskiego haftu. Zajęcia są bezpłatne.


Koło wspierają również w działaniu miejscowi strażacy i zrzeszeńcy. Panie haftujące, dojeżdżające z kilku miast i gmin pracują pod kierunkiem Salomei Rzeszewicz. Jak same mówią, sprawia im to wiele radości. Ich prace kilkukrotnie zdobywały laury na wojewódzkim konkursie haftu kaszubskiego w Lini. Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac hafciarek z koła haftu w Chwaszczynie. Adeptki wyszywania opowiedziały też trochę o sobie i zachęciły innych zainteresowanych do współpracy. Panów również…


Polecam galerię zdjęć na stronie www.fopke.pl oraz kilka filmików na You Tube od tytułem „Kurs haftu kaszubskiego. Zapraszamy!”.


Tomasz Fopke

ZK-P Chwaszczyno

kolo-gospodyn-chwaszczyno-1

 

kolo-gospodyn-chwaszczyno-2

{module dol-artykulu|none}

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.