Gdzie sprawdzi się sejf podłogowy?

Autor: nadesłane

Sejfy podłogowe to jeden z wielu typów sejfów. Czy taki sejf można zamontować w mieszkaniu lub domu? Czy sejfy podłogowe zapewniają ochronę przed ogniem? Poznaj odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące sejfów podłogowych.

Sejf w podłodze – kto z niego korzysta?

Biorąc pod uwagę miejsce montażu sejfu, wyróżnia się m.in. sejfy podłogowe i sejfy ścienne. Te pierwsze są popularne zarówno wśród użytkowników indywidualnych, jak i przedsiębiorców. W rezultacie można je spotkać w:

  • Domach, rzadko w mieszkaniach. Jak można przeczytać na stronie doświadczonego producenta sejfów – hartmann-tresore.pl – powodem są wymogi techniczne. Ponieważ sejf rurowy musi zostać zakotwiony w podłożu, wymaga to dodatkowych robót budowlanych. Ich przeprowadzenie najczęściej jest możliwe jedynie w domu.
  • Firmach. Miejsce na sejfy podłogowe często jest zawarte w projekcie pomieszczeń firmowych. Dzięki temu firmy zyskują sporo dedykowanego miejsca do przechowywania najważniejszych materiałów, dokumentów, gotówki czy innych wartościowych przedmiotów.
  • Instytucjach publicznych. Dokumenty poufne lub tajne, pieczęcie czy karty kryptograficzne – to przykłady rzeczy, które wymagają odpowiedniej ochrony przed osobami niepożądanymi i często są przechowywane w specjalnie zamontowanych w tym celu sejfach podłogowych.

Jak wybrać sejf podłogowy – wskazówki

Sposób montażu to jeden z parametrów, które należy uwzględnić, wybierając sejf. Uważasz, że sejf rurowy sprawdzi się w Twoim domu lub firmie najlepiej? Pozostaje jeszcze określić pozostałe parametry. Należą do nich:

  • Ochrona przed ogniem. Musisz zdecydować, jak długo sejf w podłodze ma chronić zawartość przed pożarem (np. przez 30, 60 czy 120 minut).
  • Typ zamka. Sejf podłogowy może być wyposażony w różne typy zamka, np. mechaniczny, elektronicznych czy biometryczny.
  • Wielkość sejfu. To kwestia indywidualna. Musisz samodzielnie określić, jak dużej objętości potrzebujesz do przechowywania wartościowych czy ważnych rzeczy.

Wśród sejfów podłogowych dużą popularnością cieszą się sejfy rurowe. Czym jest sejf rurowy? Jak sama nazwa wskazuje, takie sejfy wyróżniają się kształtem walca. To sprawia, że są one mniejsze niż tradycyjne sejfy ścienne. Dla użytkowników indywidualnych często są one wystarczające.

Dlaczego sejfy podłogowe to dobry wybór?

Mimo że sejfy są projektowane i produkowane z myślą o ochronie ich zawartości, to miejsce ich montażu również ma znaczenie dla bezpieczeństwa. Obecność sejfu podłogowego łatwo zamaskować w pomieszczeniu, dzięki czemu jest on dyskretny – nie rzuca się w oczy i trudno go zlokalizować. Przykładowo sejf rurowy może być zupełnie niewidoczny dla osób postronnych – można go zasłonić np. panelami podłogowymi czy meblami.

Możliwość ukrycia sejfu podłogowego przed osobami niepowołanymi nie jest jedyną zaletą tego rozwiązania – trzeba jeszcze wskazać na sposób montażu. Ponieważ sejf podłogowy zostaje wmurowany w specjalnie przygotowaną wnękę, to jego przemieszczenie jest niemożliwe – złodzieje potrzebowaliby zbyt dużo czasu i narzędzi, aby bez narażania się na przyłapanie uporać się z jego demontażem.

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.