Dzień Niepodległości w Chwaszczynie [zdjęcia]

 

 

Środa 11 listopada 2015r. zapisze się w kronikach Chwaszczyna i w pamięci mieszkańców jako dzień, w którym poświęcono i odsłonięto odrestaurowany obelisk w centrum miejscowości. Uroczystości przebiegały według przygotowanego planu, a i pogoda była łaskawa.

 

Na uroczystości przybyło wielu zaproszonych gości, wśród nich były poczty sztandarowe. O godzinie 14:30 rozpoczęła się Msza Święta celebrowana przez ks. Piotra Gruba i Czesława Jakusz-Gostomskiego w intencji ojczyzny. Oprawę muzyczną przygotowali Zespół Wokalny KGW Chwaszczyno „Kaszubki” i Gminna Orkiestra Dęta GOK Żukowo.

 

Po Mszy Świętej w uroczystym korowodzie mieszkańcy Chwaszczyna i zaproszeni goście udali się pod nowy pomnik, gdzie dokonano uroczystego odsłonięcia.

 

Obchody zakończyły się posiłkiem przy remizie OSP Chwaszczyno, gdzie każdy mógł poczęstować się m.in. grochówką.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

{gallery}dzien-niepodleglosci{/gallery}

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.