Dzień Językowy w chwaszczyńskiej szkole.

 

21 listopada 2013 roku obchodziliśmy, po raz drugi w naszej szkole Dzień Językowy. Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się już parę tygodni wcześniej, kiedy to nauczyciele językowcy ustalili ramowy program wydarzeń. W tym roku hasłem przewodnim było „English is easy , Deutsch ist einfach”. Dzień językowy to święto, w którym uczestniczy cała społeczność szkolna łączy elementy nauki i zabawy oraz stanowi niezwykłą motywację do działania zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów.

Klasy 0-III obchodziły „Dzień kaszubski” i zaprezentowały zabawy muzyczno- ruchowe, którymi na co dzień bawimy się i przy okazji uczymy na lekcjach z języka kaszubskiego. Dzieci podczas zajęć klasowych miały okazję, zapoznać się bliżej ze znanymi legendami kaszubskimi, wykazać się ich znajomością i talentem plastycznym. Mogliśmy również podziwiać piękne stroje kaszubskie oraz postacie z legend, a wszystko to działo się przy łopoczących flagach z godłem kaszubskim.

W klasach IV- VI odbył się „Dzień języka angielskiego”. Każda klasa zaprezentowała znaną postać z kraju anglojęzycznego. Mogliśmy podziwiać wcześniej przygotowane prezentacje multimedialne oraz obejrzeć krótkie scenki z życia bohatera. Uczniowie stworzyli również transparenty reklamujące dzień językowy. Każda klasa musiała wykazać się wiedzą z prezentacji, odpowiadając na pytania w formie quizu. W klasach gimnazjalnych również nie obyło się bez rywalizacji i przede wszystkim dobrej zabawy. Klasy wcieliły się w postacie niemieckojęzyczne. Wybrani przedstawiciele klas wzięli udział w quizie, odpowiadając na pytania z prezentacji. Trzeba przyznać, że dzień ten upłynął nam w ciepłej, radosnej atmosferze. Bawili się zarówno uczniowie jak i nauczyciele.

 

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i dobrą zabawę.

 

B. Frąckowiak, A. Zagórska, A. Grądzka-Pile, S. Choińska-Nowak, K. Rogalewska

 

dzienjezy2

 

dzienjezy3

 

dzienjezy4

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.